Обмін Богуслаєва не розглядається: росія навіть не запитувала про нього

Опубликовано 2025/02/24 - 11:17

Цікаві подробиці стосовно обміну Віктора Медведчука та можливого обміну В'ячеслав Богуслаєв розповіли в Координаційному штабу з питань поводження з військовополоненими. Так, стосовно екс-президента запорізькой корпорації «Мотор Січ» варіант обміну навіть не розглядається. Детальніше - "ЗаБор"

Керівник Секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко заявив, що у 2022 році Росія офіційно не запитувала про обмін одного з лідерів ОПЗЖ Віктора Медведчука.

Росія офіційно не зверталася щодо обміну Медведчука. У неофіційних перемовинах вони також його не запитували. Кремль не міг визнати свою зацікавленість у ньому, адже це виглядало б як слабкість Путіна. Тому вони використали так зване Міністерство держбезпеки "ДНР" для оформлення запиту, пояснив Охріменко.

«А по Богуслаєву навіть такого немає. Щоб ви розуміли їх позицію. Це говорить про те, що Росія чужими руками робить брудні справи», – додав він.

Також Охріменко зазначив, що російська сторона не виявляє інтересу до засуджених в Україні російських військових, зокрема першого засудженого за вбивство цивільного Вадима Шишимаріна.

Крім того, Москва не клопочеться про повернення майже 300 колаборантів і зрадників, які в межах проєкту «Хочу к своим» висловили бажання бути обміняними.

Нагадаємо, що восени 2022 року відбувся масштабний обмін полоненими між Україною та Росією. Україна повернула 215 військовополонених, зокрема оборонців «Азовсталі», а Росія отримала Віктора Медведчука та 55 своїх військових.

22 жовтня 2022 року співробітники Служби безпеки затримали екс-президента "Мотор Січ" Вячеслава Богуслаєва.

Так, В'ячеслава Богуслаєва підозрюють у колабораціонізмі та державній зраді.

Пізніше були опубліковані записи телефонних розмов Богуслаєва, які він вів із представниками російського військово-промислового комплексу під час повномасштабної війни. Там він скаржився на обстріл заводу, мародерство окупантів, заявляв, що "народ чекав визволителів, а прийшли окупанти" і при цьому продовжував співпрацювати з Росією.

Також у мережі з'явилися "плівки Богуслаєва", в ході яких виявилось, що він блокував передачу гелікоптера українським розвідникам.

У квітні 2024 року "ЗаБор" писав, що Вищий антикорупційний суд конфіскував активи Богуслаєва, серед яких будинки, земельні ділянки, частки у п'яти компаніях та акції в "Мотор Січі". Щоправда, судді відмовили у стягненні майна, яка записане на близьких родичів Богуслаєва.

Повідомлялось, що у листопаді 2024 року Богуслаєв пережив клінічну смерть, але наразі почуває себе добре.

У грудні 2024 року Вищий антикорупційний суд України конфіскував у Богуслаєва майно, зокрема господарський комплекс у Запорізькій області та 100% частки в ТОВ «ІННОВА».

Переглядів: 1836. Теги: Богуслаев Вячеслав Медведчук обмен пленными
Поділитися: