Корупційні скандали Запорізької області: будівництво стели, службові зловживання чиновників ОВА та поліграф

Опубликовано 2023/10/21 - 13:47

Очільник Запорізької ОВА на сьогоднішньому брифінгу розповів щодо останніх корупційних скандалів. За його словами, є перші результати розслідування щодо реконструкції спортивної школи. Було виявлено службові зловживання високопосадовців ЗОВА. Також Юрій Малашко нарешті прокоментував скандальну реконструкцію стели в Запорізькій області та розповів, чи буде він сам проходити поліграф. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, сьогодні, 20 жовтня, очільник Запорізької ОВА Юрій Малашко провів брифінг. "ЗаБор" писав, що там він розповів про скандальну ситуацію з Краєзнавчим музеєм Запорізької області. Виявилось, що його було розкрадено на загальну суму понад 3 мільйони гривень


КОРУПЦІЙНІ ХРОНІКИ ЗОВА

Нагадаємо, "ЗаБор" писав про те, що Юрію Малашко дали "другий шанс" виправити ситуацію у Запорізькій області, зокрема із корупцією. Одне із питань, яке він підняв після цього це скандальна реконструкція Школи вищої спортивної майстерності в Запоріжжі, яку не можуть завершити з 2018 року.

Так, попередньо Юрій Малашко повідомляв, що на скандальній реконструкції було розкрадено 20 мільйонів гривень.

Сьогодні на брифінгу очільник ЗОВА надав уточнені дані щодо цього скандалу. За його словами, було виявлено, що під час реконструкції ШВСМ, було розкрадено 10 мільйонів гривень.

"На сьогодні стали зрозумілі мотиви підрядної організації, яка не допускала представників ЗОВА та Держаудитслужби на перевірку об'єкта (ШВСМ - ред.). За попередніми розрахунками фахівців, не було виконано робіт на 10 мільйонів гривень, які були сплачені підряднику", - заявив Малашко.

Нагадаємо, що у 2020 року ШВСМ включили до програми "Велике будівництво".  Вартість ремонтних робіт – 106 млн. грн, з них 60 мільйонів – це пряма субвенція з державного бюджету, 39,8 мільйонів гривень – кошти Державного фонду регіонального розвитку, 6 млн. грн. – обласні кошти на умовах співфінансування.

Як зазначала на початку 2022 року замголови ЗОВА Злата Некрасова, яка курирувала це будівництво, відкриття ШВСМ планувалося до кінця 2021 року, але через те, що проект коригувався і було ухвалено рішення, що це буде не лише реконструкція чаші басейну та роздягальня, а й повністю реконструкція всього комплексу (з благоустроєм та облаштуванням стоянки). Терміни трохи змістилися. Завершення реконструкції заплановано було на кінець квітня 2022 року. Але роботи не були завершені.

Також він повідомив, що було виявлено факти того, що вищі посадові особи Запорізької ОВА незаконно вилучили у фермера 138 тонн пшениці й тим самим завдали йому 1,2 млн грн збитку. За його словами, це сталось у 2022 році.

Наразі триває слідство за вказаними фактами.

СКАНДАЛЬНА РЕКОНСТРУКЦІЯ СТЕЛИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ

Нагадаємо, у вересні 2023 року навколо обласної влади Запоріжжя виник новий корупційний скандал. Так, стало відомо, що в Запорізькій області неочікувано почали проводити ремонт стели, яка знаходиться на кордоні із Дніпропетровщиною.  Після цього очільник Запорізької ОВА Юрій Малашко ніяк не коментував цю інформацію.

На сьогоднішньому брифінгу кореспондент "ЗаБор" поставив голові Запорізької області питання з проханням роз'яснити: за які кошти проводиться реконструкція та навіщо?

Юрій Малашко заявив, що роботи проводяться не коштом обласної державної адміністрації. За його словами, реконструкцію проводить колишня Служба автомобільних доріг.

"Це не за рахунок облдержадміністрації. Це по-перше. Наскільки я пам'ятаю це проводить колишня Служба автомобільних доріг. Зараз це Агенція відновлення. Вони з нами (Запорізькою ОВА - ред.) не погоджують ці питання щодо відновлення тих чи інших об'єктів", - заявив Юрій Малашко.

Цікаво, що прес-служба ЗОВА (на чолі з головою служби внутрішньої політики Денисом Савенковим) з 14 вересня не могли відповісти на питання: хто і навіщо проводить реконструкцію цієї стели. 

Нагадаємо, що останнього разу голова ЗОВА прокоментував скандальний тендер на 300 мільонів реконструкцію доріг у Запорізькій області.


ПОЛІГРАФ ТАК ПОЛІГРАФ?

Нагадаємо, на початку жовтня голова Запорізької ОВА Юрій Малашко анонсував чистки апарату облдержадміністрації, а також запропонував чиновникам пройти "детектор брехні". На початку цього тижня стало відомо, що деякі посадовці вже відмовились від проходження поліграфа. На що голова області заявив, що без його проходження довіри до голів місцевих ОТГ не буде.

В мережі в деяких пабліках вже формують варіанти питань на поліграф для окремих посадовців, а також для самого Юрія Малашко. Більш того, деякі вважають, що при проходженні поліграфа повинні бути присутні незаангажовані журналісті. А також поліграфіст повинен бути не із нашого регіону. 

Для тих же, хто відмовився від проходження "детектору брехні" повинно влаштувати "дошку позору" - просто оголосити приз віща тих, хто відмовляються.

На сьогоднішньому брифінгу кореспондент "ЗаБора" поставив питання Юрію Малашко з приводу того, чи будуть оприлюднювати списки тих, хто відмовився від проходження "детектору брехні".

На це голова ЗОВА відповів, що наразі ті, хто погодився на проходження поліграфа, вже його проходять. А от щодо тих посадовців, які відмовились, Юрій Малашко заявив, що їм дали ще час "подумати" щодо цього.

Щодо питань, які будуть поставлені чиновнику на поліграфі, очільник Запорізької ОВА заявив, що "це особисті питання, які між поліграфологом та чиновником". Однак в загальному розповів, що ці питання стосуються корупції та праці на окупантів.

"Я можу вам сказати чого вони будуть стосуватись. Найголовніше - це корупційна складова і друге це співпраця/не співпраця з ворогом", - розповів голова області.

На питання, чи буде сам Юрій Малашко проходити поліграф, він заявив, що перед призначенням на пост голови Запорізької ОВА вже проходив поліграф.

"Перед призначення (на посаду очільника Запорізької обласної військової адміністрації - ред.). Це перше. По-друге, безпосередньо в тій правоохоронній структурі, в якій проходив службу, я постійно проходжу поліграф, коли призначався на ті чи інші посади", - відповів голова ЗОВА.

Отже після певного терміну на посаді він особисто таке опитування на «детекторі» сам проходити не буде.


ПИТАННЯ УКРИТТІВ

Ситуація з укриттями у Запоріжжі та області стоїть дуже гостро від початку повномасштабного вторгнення. Містяни жаліються на те, що в обласному центрі майже немає нормальних укриттів, де можна було б сховатись під час ракетних небезпек. Також в Запоріжжі постійно виникають скандали з приводу закритих укриттів.

Варто зазначити, що після того ж "другого шансу" Юрій Малашко порушив питання доступності укриттів, однак зробив це у доволі піарний спосіб.

На сьогоднішньому брифінгу очільник ЗОВА Юрій Малашко заявив, що в Запорізькій області 44% укриттів не пройшли перевірку та непридатні для експлуатації  Зараз у регіоні 1 814 укриттів. Електронну мапу сховищ, що працюють мають протягом доби уточнити фахівці ЗОВА.

Нагадаємо, що мапу укриттів розробляла саме ЗОВА і це було лише декілька місяців тому – у червні. І тоді теж заявлялось про перевірку укриттів.

Цікаво, що після відкриття мапи блогери перевіряли укриття і далеко не усі вони працювали і знаходилися там, де вказані на цій самі мапі. Осатаній «казус» виник через то, що люди не змогли найти укриття в центральному парку, хоча воно позначено на карті.

Як зазначив керівник Запорізької ОВА Юрій Малашко, він ініціював звернення до Голови Верховної Ради України щодо розгляду змін до чинного законодавства в частині посилення адміністративної та кримінальної відповідальності балансоутримувачів фонду захисних споруд.

Також нагадаємо, в ЗОВА повідомили, що в Запоріжжі 25 шкіл мають облаштовані укриття і зможуть працювати в змішаному форматі.

Просмотров: 1511. Теги: ШВСМ Юрий Малашко
Поделиться: