Кабмін виділив Запоріжжю додаткові 500 млн на облаштування укриттів у школах

Опубликовано 2024/04/15 - 15:43

Наприкінці минулого тижня Уряд ухвалив додатково виділив 2,5 мільярди гривень з держбюджету на облаштування бомбосховищ в школах. Так, з цієї суми Запорізькій області виділили одразу 500 мільйонів гривень. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, з 1 квітня в Запоріжжі запрацювали перші школи за змішаною формою навчання. Голова Запорізької ОВА Іван Федоров на брифінгу розповідав, що до 1 вересня вони планують збудувати декілька підземних шкіл та оптимізувати укриття навчальних закладів так, щоб вони могли прийняти 40 тисяч учнів.

У п'ятницю, 12 квітня, Кабінет міністрів України виділив субвенцію з держбюджету на облаштування бомбосховищ в українських школах. На ці цілі направили 2,5 млрд гривень. Про це повідомили в Міносвіти.

"Пріоритетне завдання МОН — відновити доступ до очного навчання там, де це дозволяє безпекова ситуація. Базова потреба — наявність укриттів у школах. Тому цьогорічна субвенція на їхній ремонт та будівництво становить 2,5 мільярда гривень. Ухвалені урядом правила дозволять прозоріше та ефективніше створити безпечні освітні простори в громадах, щоб повернути дітей до очного навчання", — зазначив міністр освіти й науки Оксен Лісовий. 

Йдеться насамперед про області, найбільше наближені до зони бойових дій, до яких входить й Запорізька. Так, Запорізькій області виділять найбільшу суму серед регіонів - 500 млн гривень. Такі ж суми також отримають ще дві області. Зокрема, гроші на укриття у школах отримають:

- Харківська область – 500 млн грн
- Дніпропетровська область – 500 млн грн
- Запорізька область – 500 млн грн
- Миколаївська область – 200 млн грн
- Херсонська область – 200 млн грн
- Одеська область – 150 млн грн
- Сумська область – 150 млн грн
- Чернігівська область - 150 млн грн

Нагадаємо, на сьогодні відомо, що в Запоріжжі побудуть щонайменше 3 підземні школи

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 267. Теги: Кабмин укрытия школа
Поделиться: