Громадськість у Запоріжжі стала на захист директорки Січового колегіуму, яка замішана в корупційному скандалі

Опубликовано 2023/11/28 - 13:03
Валентина Єршова та Володимир Подорожко

Валентина Єршова та Володимир Подорожко

Після того, як Хортицький районний суд м. Запоріжжя відсторонив від посади директорку КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат II-III ступенів «Січовий колегіум» Валентину Єршову, яка фігурує в корупційній оборудці з придбанням генератора за ціною втричі вищою за ринкову, на захист керівниці, яка перебуває під слідством став трудовий колектив «Січового колегіуму», а також освітяни, заслужені артисти та працівники культури України.

Представники громадськості вказують на вагомі особисті заслуги Валентини Єршової в галузі освіти та просять покарати не її, а тих, хто спонукав директорку «Січового колегіуму» до незаконних дій, зокрема колишнього «опоблоківця», нинішнього керуючого справами апарату Запорізької облради Володимира Подорожка.

Як повідомлялось, в грудні 2022 року Валентина Єршова придбала польський генератор FLINKE FG8000 потужністю 7,5 кВт за  ціною 158 тисяч гривень, що на той час втричі перевищувала ринкову вартість технічного пристрою. Водночас аналіз та моніторинг ринку вказує, що куплений «Січовим колегіумом» польський генератор міг надійти до Запоріжжя, як гуманітарна допомога, а потім був вкрадений та перепроданий. Адже в українських торговельних мережах такі моделі практично не зустрічаються.

На початку листопада 2023 року Валентина Єршова отримала повідомлення про підозру у скоєнні злочину передбаченого ч. 4 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем вчинені у великих розмірах та під час воєнного стану). 

Як повідомляє видання "Українські новини" із посиланням на власні джерела в правоохоронних органах, на допитах вона вказала, що фірму, в якій слід купувати генератор їй «порадив» керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко. Він особисто привіз до «Січового колегіуму» комерційні пропозиції тих, хто мав продати навчальному закладу генератор за завищеною ціною. Валентина Єршова, яку з Володимиром Подорожком пов’язують давнішні дружні стосунки, дослухалась до цієї «поради». Вона таки придбала генератор, вартість якого на той час в роздрібній торгівлі становила 50-55 тисяч гривень за ціною втричі вищою – 158 тисяч гривень, що й було зафіксовано у матеріалах кримінального провадження.

Водночас проти колишнього «опоблоківця» Володимира Подорожка, який користуючись дружніми стосунками з Єршовою, як-то кажуть «підвів її під статтю», жодного кримінального  провадження в рамках цієї справи не порушувалось. Власне, на це вказують й представники громадськості, які стали на захист Валентини Єршової.

photo_2023-11-28_10-50-22.jpg
photo_2023-11-28_10-50-47.jpg

photo_2023-11-28_10-51-12.jpg

Своєю чергою в Запорізькій обласній раді говорять, що кримінальне провадження за фактом придбання «Січовим колегіумом» генератора за ціною втричі вищою за ринкову – це не є «репресією» особисто проти Єршової або намагання звільнити її з посади. Жодної кандидатури на місце директора навчального закладу наразі не розглядається.

«Ситуація з Валентиною Єршовою дещо схожа на ситуацію з народним артистом України Остапом Ступкою, який скоїв ДТП у нетверезому стані. Попри всі регалії та народну любов суд таки  виніс йому вирок.

Так само й Валентина Омелянівна  користується повагою серед освітян і дійсно зробила чимало для розвитку «Січового колегіуму». Більш того, з початку російського повномасштабного вторгнення навчальний заклад, котрий вона очолює  приймав і продовжує приймати тимчасово переміщених осіб. Директорка особисто опікується переселенцями й це заслуговує на повагу. 

Але є доведений факт,– генератор було придбано за ціною втричі вищою за ринкову. Валентина Єршова поставила свій підпис під цією закупівлею. Близько 100 тисяч гривень бюджетних коштів було  фактично вкрадено. Ці кошти досі ніхто не відшкодував і самі по собі  до бюджету вони не повернуться.  Попри всі заслуги Валентини Єршової Запорізька обласна рада мала відреагувати на цей факт, і відреагувала, як, до речі, й на десятки інших подібних правопорушень не лише  в галузі освіти, а й в галузях медицини, ЖКГ та інших», - повідомило джерело в Запорізькій обласній раді. Так, Єршова була відсторонена від посади

На переконання джерела, той, хто спонукав Валентину Єршову до незаконних дій,  однією оборудкою намагався свідомо, перекреслити всю її багаторічну і по-справжньому плідну  роботу на посаді директорки «Січового колегіуму». В будь-якому разі слідство визначить винного та притягне його до відповідальності.

«Хто буде відповідати за це, - заслужений працівник освіти України Валентина Єршова, чи колишній «опоблоківець» Володимир Подорожко, який через блокування заборони московської церкви на території Запорізької області був позбавлений ключових повноважень в апараті Запорізької обласної ради – залежить, в тому числі й  від самої Валентини Єршової», - зазначило джерело в Запорізькій облраді.

Нагадаємо, що у квітні 2023 року колишній «опоблоківець» Володимир Подорожко опинився у центрі гучного скандалу, коли фактично заблокував заборону УПЦ московського патріархату на території Запорізької області. Після оприлюднення цієї інформації Подорожко був виключений зі складу Координаційної ради при голові Запорізької ОР та позбавлений ключових повноважень в апараті Запорізької обласної ради.

Просмотров: 1165. Теги: Валентина Ершова Владимир Подорожко Січовий колегіум
Поделиться: