У Запоріжжі позбавили повноважень чиновників, що стали на захист московської церкви

Опубликовано 2023/05/30 - 10:45

Запорізька облрада позбавила ключових повноваженнь керуючого справами виконавчого апарату Володимира Подорожка та  начальника управління юридичного забезпечення облради Єгора Мороза, які  виступили проти прийняття облрадою рішення про заборону московського патріархату на території Запорізької області.

Як повідомляє джерело в облраді "УП", обидва посадовці «з ганьбою» виключені зі складу Координаційної ради, яка в міжсесійний період приймає стратегічні рішення щодо діяльності обласних комунальних підприємств, закладів та установ. Крім того, Володимир Подорожко позбавлений права вести ділове листування від імені Запорізької обласної ради, ставити свій підпис на офіційних  бланках, а також візувати в Аркуші погодження  проєкти розпоряджень голови облради. Технічним працівникам, які обслуговують офіційний сайт Запорізької обласної ради було доручено повністю виключити з розділу «Керівництво» будь-яке згадування про Володимира Подорожка та прибрано його фото та біографію.   

Єгор Мороз також виключений зі складу Координаційної ради та позбавлений повноважень секретаря цього органу, й також усунений від підпису основних  офіційних документів Запорізької обласної ради. Відтепер візування та підпис листів і розпоряджень на стадії підготовки покладено на інших працівників управління юридичного забезпечення.

За інформацією джерела, обидва посадовці фактично повністю втратили будь-який вплив на прийняття життєво важливих рішень для Запорізького регіону. Мета таких заходів – не допустити подальших зловживань службовим становищем з боку Подорожка та Мороза.

Крім того,  джерело повідомляє, що такі обмеження повноважень обох посадовців – це лише початок. Одразу декілька депутатів від різних фракцій Запорізької облради наполягають на позбавленні Подорожка та Мороза премій та надбавок оскільки, на їх думку, обидва чиновники захищаючи московський патріархат використовували свій робочий час не за призначенням.

Також дедалі частіше ставиться питання щодо звільнення Володимира Подорожка та Єгора Мороза з займаних посад. За інформацією джерела такий розвиток подій нині виглядає цілком реальним.

Як повідомлялось, у квітні цього року Єгор Мороз та Володимир Подорожко шляхом надання офіційних письмових зауважень, фактично штучно загальмували  швидкий  розгляд та прийняття проєкту рішення «Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та заборони діяльності Української православної церкви московського патріархату на території Запорізької області», поданого депутатом Сергієм Лишенком.

Джерело в облраді повідомляє, що більшість депутатів зайняли принципово жорстку позицію стосовно обох посадовців після того, як на захист Подорожка та Мороза відкрито стала московська церква, зокрема верхівка Запорізької єпархії УПЦ московського патріархату та одіозний митрополит Запорізький і Мелітопольський  Лука.

Слід зазначити, що окрім блокування заборони московської церкви в Запорізькій області обидва чиновники, які свого часу отримали посади за рекомендаціями представників нині забороненої в Україні проросійської партії «Опозиційний блок», фігурували ще в декількох гучних скандалах.

Зокрема Володимир Подорожко фігурує в кримінальній справі щодо закупівлі одним з освітніх закладів дизельного генератора за ціною втричі вищою за ринкову

Єгор Мороз  потрапив в поле зору ЗМІ, як посадовець, котрий маючи оклад в 10,5 тис. грн, під час війни придбав люксове авто за 1,7 мільйона гривень.  

Просмотров: 1100. Теги: Владимир Подорожко Егор Мороз облсовет
Поделиться: