Скандал в Запорізькому Січовому Колегіумі: навчальний заклад придбав генератор за ціною трьох

Опубликовано 2023/04/19 - 09:05

Набирає обертів гучний скандал із закупівлею генератора одним з запорізьких навчальних закладів за 158 тис. гривень. Це втричі дорожче від його ринкової вартості. До оборудки можуть бути причетні окремі посадовці Запорізької облради.

Йдеться про Запорізький «Січовий колегіум», керівниця якого наприкінці минулого року в терміновому порядку придбала генератор марки FLINKE FG8000 потужністю 7,5 кВт, начебто на потреби тимчасових переселенців, які знаходяться в будівлі навчального закладу, за ціною 158 тис. гривень, про це повідомляють "УН". В інтернет-магазинах таку модель можна придбати за ціною від 31,5 до 40 тис. гривень.

generator.jpg

А можна знайти таку модель й по 28 тисяч гривень.

gen-2.jpgПродавцем виступило ТОВ «Пріоритет». Саме цій фірмі навчальний заклад перерахував за технічний засіб польського виробництва 158 тис. гривень. Чому керівництво «Січового колегіуму» вирішило купувати генератор за ціною, щонайменше в тричі більшою, ніж в магазинах -  з’ясовує слідство. За вказаним фактом вже відкрите кримінальне провадження № 42023082020000015, хід якого перебуває на контролі Запорізької обласної прокуратури.

У діях директорки КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат II-III ступенів «Січовий колегіум» Валентини Єршової та осіб, з якими вона можливо вступила в змову можуть бути ознаки вчинення кримінального правопорушення за ч.4 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем вчинені у великих розмірах та під час воєнного стану).

В обласній раді з приводу ситуації висловлюють здивування. Адже директорка «Січового колегіуму» Валентина Омелянівна Єршова є поважним педагогом, заслуженим працівником освіти України. Тож,  не виключено, що на неї могли тиснути або примушували поставити свій підпис під сумнівною оборудкою. Так чи інакше, але директорка навчального закладу вже спілкується зі слідчими. 

На момент закупівлі генератора Запоріжжя переживало черговий блекаут. Проте, попри великий попит, коштів, за які було придбано технічний засіб вистачило б на придбання 3-х таких генераторів. Відтак, окрім «Січового колегіуму», електроенергією  були б забезпечені ще два навчальні заклади.

За інформацією джерела в правоохоронних органах  на перших допитах Єршова дала свідчення, що діяла не самостійно та приймала рішення щодо купівлі генератора за порадою  керуючого справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимира Подорожка, якого з Валентиною Єршовою пов’язують начебто давнішні дружні стосунки. Він, начебто, й запропонував Єршовій конкретну фірму, яка мала продати генератор навчальному закладу.  

Аналіз та моніторинг ринку вказує, що куплений «Січовим колегіумом» генератор польської марки FLINKE FG8000  міг надійти до Запоріжжя, як гуманітарна допомога. Адже в українських торговельних мережах такі моделі практично не зустрічаються.

Не можна виключати, що вищезгаданий генератор FLINKE FG8000  надійшов до Запоріжжя в якості одного з польських гуманітарних вантажів, після чого певний час приховувався, а потім був проданий Запорізькому «Січовому колегіуму» за позахмарною ціною.

Ці обставини вже перевіряє слідство.

«На мою думку, Валентину Єршову просто змусили підписати цю сумнівну оборудку. Й зробити це, на мій погляд, скоріш за все міг Володимир Подорожко, котрий напередодні оборудки особисто відвідував Запорізький «Січовий колегіум».  Також, не виключається причетність одного з депутатів облради», - зазначило джерело "УН" в Запорізькій обласній раді. 

Слідство триває. Валентина Єршова вже двічі давала свідчення. Стаття, за якою відкрито кримінальне провадження (ч.4 ст. 191 КК України)  передбачає позбавлення волі на термін від 5 до 8 років.

За інформацією джерела "УН" в Запорізькій облраді, керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко, так само як й начальник управління юридичного забезпечення Єгор Мороз, були призначені на посаду у 2015 році за квотою забороненої нині в Україні проросійської партії «Опозиційний блок». Дотепер обидва посадовці не звільнені та продовжують обіймати керівні посади.

Просмотров: 3790. Теги: Валентина Ершова
Поделиться: