Голова ЗОВА Юрій Малашко: про 100 днів на посаді, деокупацію Запорізької області і справу з розкраданням гуманітарки

Опубликовано 2023/05/22 - 13:43

Сьогодні, 22 травня, в Запоріжжі було відкрито новий обласний Медіацентр, де очільник області Юрій Малашко провів пресконференцію з нагоди 100 днів його роботи на посаді. Там він розповів про те, скільки потрібно буде грошей для відновлення деокупованих територій. А також порушили питання покарання колаборантів, розкрадання гуманітарної допомоги та кадрових змін в облдержадміністрації. Докладніше – "ЗаБор".

Керівник Запорізької обласної військової адміністрації Юрій Малашко провів конференцію для журналістів з нагоди 100 днів його роботи на посаді.

Деокупація Запорізької області

Так, він заявив, що в Запорізькій області російськими військами окуповано 67% територій. За його словами, в майбутньому для відновлення цих територій потрібно буде 29 мільярдів гривень.

"Цифру тих коштів, які можуть бути нам необхідні для відновлення, а це близько 29 млрд гривень. Хочу нагадати, що до початку війни бюджет області складав 23-24 мільярди гривень. Це велика сума і ми розуміємо, що це не підйомна сума для нашої області. В цьому напрямку ми працюємо не тільки з міжнародними організаціями на відновлення наших міст, але й на наш Уряд і Президента України. І сподіваємося, що найближчий час після де окупації ми отримаємо не в повному обсязі ці гроші, але будемо готові на те, що відновити нашу область", - заявив Малашко.

Він також зазначив, що всі військові адміністрації окупованих територій Запорізької області наразі працюють на території міста Запоріжжя. Проводиться робота над тим, щоб після де окупації регіону всі адміністрації зайшли в населені пункти з повним пакетом особового складу і роботи, яку необхідно буде виконати.

За його словами, одним із головних завдань для майбутніх деокупованих територій Запорізької області є відновлення життєдіяльності населених пунктів.

Очільник ЗОВА також зазначив, що наразі на окупованих територіях Запорізької області є маленькі населені пункти, які можуть не підлягати відновленню через дії рашистів.

Кадрові зміни в Запорізькій області

Нагадаємо, "ЗаБор" писав про те, що Юрій Малашко підтвердив звільнення Злати Некрасової з посади заступника голови та розповів за яким законодавством воно пройшло.

Також очільник області анонсував найближчим часом кадрові зміни, як в облдержадміністрації, так і військових адміністраціях окупованих населених пунктів Запорізької області.

"Найближчим часом ви їх знову ж почуєте, бо є певні процедури, яких треба дотримуватись. Це в тому числі погодження. І більш того ви вже знаєте, що були призначені ще два заступники", - заявив Малашко.

Відновлення міста Запоріжжя

Внаслідок російських терористичних атак в Запоріжжі є зруйнована інфраструктура, зокрема це й житлові будинки. Нагадаємо, що нещодавно пройшла презентація початку реконструкції зруйнованого будинку на проспекті Соборному.

Голова ЗОВА на пресконференції зазначив, що 4 зруйнованих будинки у Запоріжжі буде відновлено за місцевий бюджет, ще 7 будинків будуть відновлювати коштами державного бюджету.

Нагадаємо, у квітні міська рада Запоріжжя ухвалила рішення щодо виділення близько 400 мільйонів гривень на реконструкцію 4-х будинків, які зруйнували рашисти.

Справа з розкраданням гуманітарної допомоги

На пресконференції Юрій Малашко також прокоментував справу розкрадання гуманітарної допомоги у Запорізькій області. Він зазначив, що це компетенцією правоохоронних органів.

Однак він заявив, що є відкриті кримінальні провадження, в яких проводять досудові розслідування. За його словами, Запорізька ОВА надала всю потрібну інформацію поліції.

На пресконференції було зазначено, що відкрито два кримінальні провадження щодо чиновників. Однак щодо кого саме названо не було. Було зазначено, що такі справи є досить об’ємні та розслідування над ними займають доволі великий проміжок часу.

Голова Запорізької ОВА також зазначив, що було створено Інформаційний центр розподілу гуманітарної допомоги. За його словами, ніякі посадовці там не можуть вплинути на розподіл допомоги та відноситися до нього.

Колаборанти на окупованих територіях

За словами голови запорізької області після деокупації населених пунктів Запорізької області правоохоронні органи будуть проводи фільтраційні заходи.

На конференції також було зазначено, що мирні мешканці, які були змушені працювати на окупованих територіях, однак не брали участі у пропагандистські діяльності й не мали відношення до окупаційної влади не мають боятися української влади, яка поверне окуповані території. Усі випадки колабораціонізму будуть фіксуватися та зрадники будуть отримувати покарання за законом.

Також заявили, що наразі відомо про те, що близько 200 правоохоронців на окупованих територіях Запорізької області стали колаборантами та перейшли на сторону ворога.

Ситуація із туберкульозним диспансером

На останній Координаційній Раді голова Департаменту охорони здоров’я Вікторія Клименко заявила, що запорізький туберкульозний диспансер планують приєднати до інфекційної лікарні. Така заява обурила медичний персонал медзакладів.

На пресконференції журналісти "ЗаБор" поставили голові ЗОВА питання щодо цієї ситуації. Юрій Малашко попросив подати офіційний запит до нього, в якому він зможе надати повну відповідь на це.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 1329. Теги: Юрий Малашко
Поделиться: