Підсумки сесії міськради: кошти на відбудову будинків, поповнення переліку осіб на грошову допомогу та зменшення видатків

Опубликовано 2023/04/21 - 09:32

У четвер, 20 квітня, міська рада Запоріжжя провела чергове засідання, на якому прийняли цілий ряд рішень. Так, депутати виділили кошти на відновлення 4-х зруйнованих будинків. Також було розширено перелік осіб, що зможуть отримати грошову компенсацію за зруйноване житло внаслідок російських атак. При цьому також прийняли рішення на зменшення видатків на певні комунальні послуги. Докладніше - "ЗаБор".

Найрезонанснішим з усіх вчорішніх рішень міськради стало виділення майже 400 мільйонів гривень на відбудову 4-х зруйнованих будинків у Запоріжжі. Так, депутатський корпус підтримав рішення про виділення коштів на капітальний ремонт зруйнованих багатоквартирних будинків по адресам:
- вул. Кіяшко, 22,
- вул. Сталеварів, 16,
- вул. Зестафонській, 10
- пр. Соборний, 151.

Однак під час прийняття рішення у сесійній залі виникла емоційна дискусія. Нагадаємо, "ЗаБор" розповідав, про те що голова фракції "ЄС" у міськраді Микола Бєлий, по суті, звинуватив мерію в неефективності через те, що Запоріжжя досі не ввійшло до програм по відновленню інфраструктури та у неекономії на відбудові. Пізніше секретар міської ради Запоріжжя Анатолій Куртєв прокоментував прийняте рішення та розповів про розподілення коштів.

При цьому на сесії у міськраді прийняли рішення також доповнити перелік отримувачів матеріальної допомоги за пошкоджене та зруйноване жило внаслідок російської агресії. Мова йде про щомісячні виплати, що складає 10 тисяч гривень. 

Так, відтепер грошову допомогу зможуть отримати користувачі, на ім’я яких видано ордер (основний квартиронаймач) та/або вони уклали договір найму житлового приміщення відповідно до Житлового Кодексу України і місце проживання яких зареєстровано у цьому житловому приміщенні.

Також там пропонують припиняти виплати у разі продажу власником свого майна, яке було зруйновано або стало непридатним до проживання та отримання від відповідного виконавчого органу Запорізької міської ради інформації щодо відновлення об’єкту нерухомого майна, яке було зруйновано та/або стало придатним до проживання. 

На сесії депутати міської ради також прийняли рішення щодо зменшення видатків:
- на 20 млн гривень зменшили видатки на утримання парків та скверів;
- на 25 млн гривень скоротили фінпідтримку "Запоріжелектротранса";
- на прибиранні снігу зекономили 1,6 млн гривень:
- на 6,7 млн гривень скоротили видатки на встановлення бойлерів в гуртожитках;
- майже на 7 млн гривень скоротили ремонту укриттів
- на 16 млн зменшили видатки на капремонту житлового фонду.
- зменшили видатки на оплату комунальних послуг майже на 20 млнгривень по департаменту освіти та по медицині ще на 8 млн гривень.

При цьому на засідання прийняли рішення додатково збільшити видатки на капітальний ремонт житлових будинків після обстрілів з відновленням конструкцій на 268 млн гривень та 7,3 млн гривень виділили на демонтаж об’єктів.

Також запорізькі депутати збільшили фінансування програми підтримки обороноздатності Запоріжжя. Йдеться про надання шефської допомоги військовим частинам ЗСУ, Нацгвардії, Нацполіції, патрульної поліції, ДСНС та СБУ. Обсяг коштів збільшився у сумі 38 млн гривень. Зазначені кошти розподілятимуться згідно з пропозиціями силових підрозділів.

При цьому варто зазначити, що від початку повномасштабної війни, це перше засідання запорізької міської ради, на яку було запрошено журналістів.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 581. Теги: сессия мэрия
Поделиться: