Федоров відповів на звинувачення у здачі Мелітополя та підтвердив, що не звільняється з посади мера

Опубликовано 2024/02/08 - 15:49

На вчорашньому брифінгу нового голови Запорізької ОВА Івана Федорова журналісти задали йому питання швидкої окупації Мелітополя. Так, самого Федорова часто у соцмережах звинувачують у здачі міста. Окрім цього він прокоментував інформацію стосовно того,що він досі не звільнився з попередньої посади. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, російські окупаційні війська зайшли до Мелітополя в Запорізькій області вже 25 лютого 2022 року, на другий день повномасштабної війни. До наступного дня рашисти повністю окупували місто. 

Так, вчора, 7 лютого, Іван Федоров, як новий голова Запорізької ОВА Іван Федоров провів першу прес-конференцію, одне із питань, яке там підіймали - це ситуація зі швидкою окупацією Мелітополя.

"Якщо б сьогодні повернутися в 24 лютого (2022 року - ред.) і відповісти на питання "щось ми би зробили з командою інакше, ніж зробили тоді?". В мене абсолютно точна відповідь - так. Тому що на той момент ми не очікували, що ворогу знадобиться лише 8 годин, щоб добратись від Криму до Мелітополя. Ніхто не розраховував, що в нас виникнуть складнощі з підривом мостів в Чонгарі та до Мелітополя ще з трьома мостами. Ніхто не розраховував, що о 16-й годині останній військовий покине місто Мелітополь, а силові структури ще трохи раніше. На той момент ми були не досвідчені. Але попри це ми з командою не покинули місто й залишились із мешканцями рівно настільки наскільки могли", - заявив Федоров.

Він зазначив, що на сьогодні весь керівний склад, як військовий, так і державний, й муніципальний більше підготовлений й знає як діяти в екстрених ситуаціях. За його словами, на сьогодні мова йде про будівництво надпотужних фортифікаційних споруд та додаткові елементи захисту. 

За його словами, що він особисто вмотивований тим, що якнайшвидше звільнити окуповані території Запорізької області, адже хоче повернутись до Мелітополя.

"Я впевнений, що основна задача Верховного головнокомандувача, керівництва наших військових, це не те, що не здати Запоріжжя. Про це навіть мова не йдеться. А це зробити все можливе, щоб ми звільнили нашу тимчасово окуповану територію. А знайти більш мотивовану людину, яка хоче звільнити тимчасово окуповану територію, я думаю, буде достатньо складно", - заявив Федоров.

Варто зазначити, що не дивлячись на те, що Івана Федорова призначили на посаду голови Запорізької ОВА, він залишається мером Мелітополя. Так, він не подав у відставку. 

Федоров підтвердив, що ... знаходиться у відпустці. І обов'язки мера лише виконує перша заступник міського голови Ірина Рудакова. 

"Я обраний міський голова. Мене обрали мешканці Мелітополя. Сьогодні є задача, яка поставлена головнокомандувачем - зайняти посаду начальника Запорізької обласної військової адміністрації. Я маю таку можливість піти у відпустку (це точно не вплине на функціонування мелітопольської команди)", - сказав він. 

Федоров також пожартував, що в історії області ще не було такого, аби очільників призначали на тривалий час.

Нагадаємо, що в неділю, 4 лютого, колективу Запорізької ОВА представили нового керівника Івана Федорова. Він був присутній на нараді з Президентом України, який був в Запорізькій області з робочим візитом. Нагадаємо, "ЗаБор" писав про те, що відомо про нового голову Запорізької ОВА Івана Федорова, зокрема про його декларації за 2022 рік.  

Нагадаємо, вчора, 7 лютого, на першій прес-конференції з журналістами в якості очільника Запорізької ОВА, Федоров відповів на питання стосовно можливого повернення на посаду в Запорізьку обласну адміністрацію Злати Некрасової. Також на брифінгу Іван Федоров заявив, що відновлення навчання у школах за змішаною формою це перспектива нинішнього навчального року.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 1597. Теги: война Федоров Иван
Поделиться: