Декларації Злати Некрасової: як змінились статки за два роки на посаді замголови Запорізької ОВА

Опубликовано 2024/01/25 - 13:41

Колишня заступниця голови Запорізької ОВА Злата Некрасова оприлюднила декларації о доходах за 2021 та 2022 роки. В останній (повний) рік робити на посаді Некрасова заробила в ЗОВА  548,8 тис грн. (47,5 тис грн. – на місяць). Так, значні зміни в неї сталися в 2022 році, адже в її декларації з’явився колишній депутат обласної ради Віктор Щербина, який вже вказаний, як її чоловік зі своїми доходами,  рухомим та нерухомим майном. До речі, вони придбали в 2022 році нову автівку еліт-класу за 2,5 млн грн. Детальніше - "ЗаБор"

Отже зараз ми можемо проаналізувати, як змінився (на папері)  майновий стан справ у Злати Некрасової після до вступу на посаду, після року роботи як заступника Олександра Старуха (на той час голови ЗОВА) і вже після двох років.

Нагадаємо, що Некрасову звільнили на початку 2022 року, після зміни голови ЗОВА. На той час заступниця пішла у декретну відпустку і вже перебувала за кордоном. Так, Злата Некрасова намагалася оскаржити рішення по звільненню у суді, але невдало.

Також нагадаємо, що і останній рік на посаді був не дуже вдалим для чиновниці. Адже вона потрапила в корупційний скандал і була серед головних фігурантів справи по розкраданню гуманітарки. Але незважаючи на обшуки і обіцянки НАБУ оголосити результати розслідування по справі, по суті, до цього часу невідомо про кримінальні провадження  стосовно Некрасової.  

Отже, що було відомо із декларації, на той час відомої волонтерки, голови благодійного фонду "Емоція" Злати Некрасової за 2020 рік:

  1. Офіційно дитина Злати Некрасової, зареєстрована на батька, який оплачує аліменти на хлопчика – по 7250 гривень на місяць.
  2. Проживала волонтерка із сином у квартирі загальною площею 89,1 кв. м. Квартира належить Максиму Бойку (який потім стане посадовцем ОВА і у 2023 році потрапить у скандал з хабарем) . Проживання у квартирі Злата з дитиною не оплачували.
  3. У декларації зазначені коштовності: набір ювелірних виробів зі смарагдом (сережки, каблучка та підвіска) та ще один набір з перлами та діамантами. Сказати точну ціну неможливо, оскільки не вказано виробники та розміри дорогоцінного каміння. Також, внесений в документ і наручний годинник "Rolex Oyster Perpetual". Ні на що ціну Некрасова не вказала.
  4. На Некрасову було зареєстровано 2 автомобілі: Audi A3 та SKODA FABIA. До речі, якщо на «Шкоду» була вказана ціна в 151 тисячу гривень, то на «Ауді» вищу класом – лише 65 тисяч.
  5. У доходах зазначено, що Некрасова працювала у санаторії медичної реабілітації "Глорія" міста Приморськ. Звідси вона отримала зарплату у розмірі 117 407 гривень – 9 783 грн на місяць.З фонду "Емоція" Злата отримала – 2 094 гривні за рік з огляду на те, що благодійний фонд є неприбутковою організацією.
  6. Благодійний фонд Злата Некрасова вказує як оплачувану роботу.
  7. Також, зазначаються заощадження у розмірі понад 3 мільйони гривень.


Рік на посаді. Які зміни сталися за 2021 рік?!

1. Заступниця голови ЗОДА із сином продовжувала жити у квартирі (на 89,1 кв. м), що належала Максиму Бойку, як значиться у декларації. 

2.  Також вони живуть ще й в будинку, площею аж 486,4 кв. м. Ця жила площа теж не належить Некрасовій і вона із сином її також орендують. На цей раз вони проживають в будинку Андрія Володимировича Пархоменка. Окрім цього вони орендують і земельну ділянку на 886 кв.м у того ж самого Пархоменка.

3. Автівки вказані ті ж самі, що й рік тому в декларації. Але… Є суттєве виправлення. Ауді за рік здорожчала з 65 тисяч  до 1 млн грн.

4. Доходи.  343 693 грн – Некрасова отримала,  як зарплатню в ЗОДА. Вочевидь це за 11 місяців роботи (тобто 31,2 тис за місяць – в середньому).  22 247 грн – це зарплатня в санаторії «Глорія» (вочевидь за 1 місяць).  361 грн – вона отримає від фонду «Емоція».

4. Ще вказаний цікавий дохід - в 162 277 грн. Отримала чиновниця гроші за продаж рухомого майна від Юлії Самурової. Але незрозуміло звідки взялося це рухоме майно, адже в попередньої декларації про нього немає ні згадки. 

5. Грошові активи. 80,8 тис доларів (2,16 млн грн. – по курсу), 806 тис гривень і 53 тисячі грн – на рахунку у банку. Тобто сумарно трохи більше 3 млн гривень. Приблизно така ж сума, як і за минулий рік.


Другий рік на посаді. Які зміни сталися за 2022 рік?!

1. У декларації сталися значні зміни – з’явився тут Віктор Щербина вже в офіційному статусі чоловіка Злати Некрасової.  І з’явилися  вже і його майнові статки.

2. Некрасова продовжує вказувати, що проживає в орендованому будинку майже на 500 кв.метрів і великому земельному наділі. Офіційний  власник все той же – Андрій Пархоменко. У Щербіни вказується дві квартири, будинок, нежитлове приміщення – все у Запоріжжі. І одна квартира – у Києві.  До речі , площа цих квартир і приміщень в межах 40-75 кв.метрів.

3. На коштовності, ювелірні прикраси, годинники "Ролекс" Злата все також не з’ясувала ціну, тому вказує їх просто так.

4. З автопарку Некрасової зникає бюджетна SKODA FABIA.  Але «плюсуються»  авто Щербіни: MERSEDES-BENZ SPRINTER, 2008 року, MAZDA E2200, 1988 року, а також TOYOTA LC 2021 року. Остання автівка куплена була вже у 2022 році за 2,5 мільйона гривень.

5. Доходи. 548 791 грн – заробила за рік Некрасова на посаді заступниці голови ЗОВА (за місяць виходить 45,7 тис грн.). Від Саміані Анастасії Нерасова отримає дохід від «відчуження рухомого майна» - 1 млн. гривен. І таке майно дійсно було в заступниці Старуха – це автівка Ауді, але вона її вказує в декларації і не відмінусовує.

5.1. Доходи Віктора Щербіни. Тільки від підприємницької діяльності Щербіна отримує 6,2 млн гривень. В нього є також пенсія – 14 тисяч на рік, 114 тисяч – страхові виплати. А також майже 5,2 млн грн. – це продаж рухомого майна. І тут цікавинка. 1,6 млн грн. Віктор Щербина отримує від Станіслава Володимировича Грішина (і як схоже - брата Ярослав Грішина – і політичного опонента на запорізькому рівні Злати Некрасової).

6. Грошові активи за рік у Злати Некрасової виросли трохи більше ніж на 200 тисяч гривен. А от Віктор Щербина демонструє, що в нього є 219 тисяч доларів і 910 тис грн. на рахунку в банку.  

Просмотров: 4302. Теги: Злата Некрасова декларация Виктор Щербина
Поделиться: