Декларації в.о.мера Запоріжжя Анатолія Куртєва: зарплата півмільйона на рік, машина за пів ціни та три земельні ділянки

Опубликовано 2024/01/30 - 17:01

Запорізькі посадовці продовжують подавати декларації про свої статки. Цього разу декларації оприлюднив секретар міської ради Запоріжжя Анатолій Куртєв. Виявилось, що чиновник має у власності три земельні ділянки у Запоріжжі та Мелітопольському районі. За 2022 рік він отримав понад 500 тисяч гривень зарплати, на 200 тисяч менше ніж у попередньому. До того ж виявилось, що на паперах в.о.мера взагалі не має грошових активів. Докладніше - "ЗаБор".

В Україні декларування статків державних посадовців повернули ще у вересні 2023 року. Тепер почали з'являтись актуальні декларації від запорізьких чиновників та нардепів. Нагадаємо, "ЗаБор" вже писав про декларації колишньої заступниці голови Запорізької ОВА Злати Некрасової. Також "ЗаБор" розповідав про декларації запорізького нардепа Геннадія Касая.

Тепер на сайті електронних декларацій з’явився перелік статків секретаря міськради Запоріжжя Анатолія Куртєва за 2021 та 2022 роки. 

Згідно з деклараціями, Анатолій Куртєв у Запоріжжі володіє житловим будинком 30 м² (у власності з 2012 року) та квартирою 42,3 м² (у власності з 2013 року). Також секретар міськради має у своїй власності аж три земельні ділянки:

- дві ділянки у селі Строганівка Мелітопольський район (нині окупована територія) загальною площею понад 8 га;
- одна ділянка у Запоріжжі на 761 м².

Серед іншого майна в деклараціях Анатолія Куртєва значиться лише його автівка Toyota Camry 2018 року випуску. В документі вказано, що придбав транспортний засіб він у 2020 році за близько 400 тисяч гривень (393 274).

Цікаво, що за даними нашого моніторингу авторинку така машина коштує більше ніж 1 мільйон гривень, а в декларації вказана ціна у два рази менша за ринкову. Тут можна припустити, що під час покупки в офіційних документах продавець автівки вказав низьку вартість, аби платити менше податків. Решту суми від продажу, вірогідно, отримав "на руки.

Щодо зарплати, то на посаді секретаря міської ради та одночасно в.о.мера Запоріжжя у 2022 році Анатолій Куртєв за рік отримав 568,8 тисячі гривень - в середньому 47,5 тисяч гривень на місяць.

Варто зазначити, що за 2022 рік мер Мелітополя Іван Федоров, чиє місто майже від початку року знаходилось під окупацією, отримав 1,3 мільйона гривень заробітної плати на своїй посаді. Вище ніж в Анатолія Куртєва, зарплата й у голови Запорізької облради Олени Жук - за 2022 рік вона отримала трохи понад 1 мільйон гривень

Варто зазначити, що декларації за 2021 рік чиновник вказав, що за рік отримав 758,7 тисячі гривень. Тоді він працював у міськраді та бюро судмедекспертизи й на місяць отримував близько 60,7 тисячі гривень. Тобто у рік повномасштабного вторгнення, згідно з деклараціями, дохід Анатолія Куртєва зменшився на 200 тисяч гривень.

Цікаво, що іншої інформації щодо статків в.о.мера Запоріжжя Анатолія Куртєв в деклараціях немає. Так, ні в документах за 2021 рік, ні за 2022 рік, не вказані жодні збереження ні готівкових коштів, ні на банківських рахунків.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 2627. Теги: Куртев Анатолий декларация
Поделиться: