Запорізький нардеп Євгеній Шевченко на 2 місяці потрапив в СІЗО: передісторія, скандали, звинувачення (фото,відео)

Опубликовано 2024/11/21 - 11:16

Затриманому за підозрою в держзраді запорізькому нардепу Євгенію Шевченку обрано запобіжний захід у вигляді   утримання під вартою терміном на  2 місяці. Народного обранця затримали після того, як він закликав президента України Володимира Зеленського розпочати переговори з росією. Докладніше – "Забор".

Колишній «Слуга народу» Євгеній Шевченко неодноразово робив  провокаційні заяви. Він   підтримував колишніх бійців спецпідрозділу МВС «Беркут», заявляв, що на Донбасі «наші люди стріляють один в одного», виступав проти закриття телеканалів Медведчука,  заявляв про зовнішнє керування Україною, виступав проти вступу України до НАТО, відкрито висловлював захоплення президентом Білорусі Олександром Лукашенком  і  виступав проти запровадження санкцій проти Білорусі.  

Коли росіяни взимку 2022-го підвели війська до українського кордону, в тому числі у Білорусі, Шевченко наполягав, що все обійдеться, але якщо буде провокація, то він готовий виступити перемовником від України. 
Проте  жодна з провокаційних заяв нардепа не мала серйозних наслідків допоки  Шевченко у зневажливій формі не запропонував Президенту України Володимиру Зеленському розпочати діалог з росією та не запропонував свої посередницькі послуги в цьому процесі.

ЩО ВІДОМО ПРО ЄВГЕНІЯ ШЕВЧЕНКА?

Євгеній Шевченко народився у 1972 році в Мелітополі. Як зазначають журналісти-розслідувачі в нульових  він займався оборудками із землею. Зокрема, в селі Володимирське у передмісті Запоріжжя не без участі Шевченка старі сади на східній околиці Володимирського, що межує з Великим Лугом тимчасово стали земельною ділянкою, яка належала Шевченку і ще двом бізнесменам. 

Десяті роки пройшли для майбутнього нардепа здебільшого під знаком боротьби з кредиторами.  Журналісти-розслідувачі повідомляють, що наразі немає чіткої підтверджуваної інформації, за що Шевченко  отримував гроші, якими були його зобов’язання і чи були борги пов’язані із «земельними справами». Але в  судовому реєстрі можна знайти декілька цікавих  історій.

У грудні 2010 року Євгеній Шевченко взяв позичку в Анатолія Мухіна у сумі 2,2 мільйони гривень, та в Ігоря Іскендерова – 873 тисячі гривень готівкою, терміном на місяць. Нотаріус, який оформлював договори позички, передачі грошей на власні очі не бачив. Сам Шевченко стверджував, що документи підробили.  

Почалася  «сага» з судовими виконавцями та стягненням боргів. Її фігурантками стали також мати й тодішня дружина Євгенія. Вони намагалися поділити майно, щоб уникнути його конфіскації.
У підсумку Євгеній Шевченко «відбився» в судах, договори визнали недійсними, сторони примирились. Ці судові процеси тривали сім років. 

Інша боргова історія Євгенія Шевченка  стосується його аграрного бізнесу. В Якимівському районі Запорізької області у Шевченка була фірма «Агросталь» із земельним банком у близько 400 гектарів від місцевих пайщиків.

У 2011-2012 роках фірма стрімко наростила борги. «Агросталь» взяла в «Укрексімбанка» кредитів на 2,72 мільйона для проведення посівної. А в ПП «Бізон-Тех» закупила пестицидів і добрив на 1,18 мільйона.
Кредити не повернули через посуху. За товар не розрахувались. Борги потроху виросли до 8 мільйонів гривень, і у 2017 році щодо «Агросталі» запустили процедуру банкрутства.   

Через вісім років після початку боргової історії «Агросталі», у 2020 році, Запорізьку область очолив власник «Бізон-Тех» Віталій Боговін. 

Ще одна історія боргів Шевченка пов’язана з  розважальним закладом «Портер»  поряд з ТЦ «Україна».  Євгеній Шевченко був власником ТОВ «Портер», яке у 2010-2011 роках орендувало той самий напівпідвал під бар «Портер». Фірма системно не сплачувала оренду власникам приміщення. Тож «Портер» пропрацював недовго, лише рік-півтора, і закрився.   

ВЕЛИКА ПОЛІТИКА

До Верховної Ради України Євгеній Шевченко балотувався тричі. Спроби отримати депутатський мандат у 2012 та 2014 роках виявились невдалими.

У 2019 році Євгеній Шевченко спочатку з’явився публічно як представник Володимира Зеленського на президентських виборах на 75-му виборчому окрузі, а згодом вже сам балотувався та пройшов  до Верховної Ради України від партії «Слуга народу» по виборчому округу №76.

Журналісти розслідувачі стверджують, що провідником Євгенія Шевченка у велику політику став Роман  Петренко  – співвласник ювелірних брендів «УкрЗолото» і «Золотий вік». 

Балотуючись до Верховної Ради  у 2019 році, Євгеній Шевченко, на відміну від колег-кандидатів від партії «Слуга народу», не брав участі у внутрішньопартійному прймеріз, який визначав найрейтинговіших кандидатів.  

У Верховній Раді України ІХ скликання Євгеній Шевченко спочатку  нічим особливим  не вирізнявся. Однак восени 2020-го, через рік після обрання, завів телеграм-канал «Україна Євгенія Шевченко» і майже одразу привернув до нього увагу, оскільки  публікував  переказ того, про що колеги обговорювали у чаті фракції.

Поступово Шевченко почав  виділятись на тлі колег. Він був єдиним зі «Слуг народу» хто  підтримував Олександра Лукашенка. 1 вересня 2020 року Шевченко навіть приніс до зали засідань українського парламенту білоруський прапор. 
Нардеп регулярно їздив до Мінська, де спілкувався з місцевими чиновниками, а у квітні 2021 року зустрівся з самим Лукашенком. За місяць після того візиту Шевченка виключили із президентської фракції.  Згодом  запорізький нардеп приєднався до депутатської групи «Відновлення України».   

19 січня 2022 року він опублікував на ютубі майже двогодинний фільм «Беларусь глазами Евгения Шевченко».  В кінці фільму Шевченко спілкується з  Олександром Лукашенком. Український нардеп каже білоруському диктатору, що своїм завданням він вважає перемогу на парламентських виборах, щоб завести до Верховної Ради пробілоруську та проукраїнську партію. Білоруський диктатор запитує, чого Шевченко не запрошує «нас» до України. Той відповідає, що для цього йому треба виграти президентські вибори. «Ну, що ж, тоді нам доведеться плече підставляти, щоб до себе додому приїхати. Можемо з автоматами, можемо без автоматів», — каже Лукашенко та прощається з нардепом. Той нічого не відповідає на це та тисне протягнуту  руку. 

Пізніше  Шевченко повідомив, що візит до Білорусі та любов до Лукашенка – то все спецоперація  ГУР. 
Те, що Шевченко на початку російського вторгнення був залучений до комунікації з Лукашенком, згодом підтвердив тодішній  керівник Головного управління розвідки міністерства оборони України Кирило Буданов.
Однак на початку листопада 2024 року з'явилась інформація про те, що народний депутат Євгеній Шевченко не є співробітником Головного управління розвідки Міноборони. Про це  заявив представник розвідувального відомства Андрій Юсов.

Під час президентської кампанії в США Шевченко називав себе трампістом і пророкував перемогу Дональду Трампу. Після того як той виграв вибори, написав, що чекав цього два роки. А вже наступного дня нардеп заявив, що війну треба завершувати та створити в парламенті депутатську групу за перемовини.

7 листопада Шевченко назвав теперішній політичний курс України націонал-більшовизмом, а потім звернувся до Зеленського: 
«Давай Вова, давай! Час, товаришу президенте, починати діалог. Я розумію, що після цього тобі доведеться піти. Але країна важливіша за особисті амбіції».
Того ж дня нардеп повідомив, що написав листа Трампу та обраному віцепрезиденту США Джей Ді Венсу та попросив їх сприяти припиненню подальшого авторитаризму та беззаконня, а також поверненню демократії та свободи слова в політичне життя України. 

НАСЛІДКИ

Як повідомлялось, 14 листопада до будинку Шевченка у селищі Козин під Києвом прийшли слідчі ДБР й повідомили нардепу про підозру у державній зраді. Нардепу повідомили про підозру  за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада).

Євгеній  Шевченко заявив, що своєї вини не визнає, а повідомлення йому про підозру пов’язує з політикою. 

На судовому засіданні прокурор Офісу генерального прокурора Яків Слісаренко попросив суддю Миколу Юшка арештувати Євгена Шевченка на два місяці без права внесення застави. Після чого зачитав скорочений текст обвинувального акту. 

Підривна діяльність Шевченка, за версією слідства, полягала в його висловлюваннях. На замовлення слідства Київський науково-дослідний інститут судово-медичних експертиз (КНДІСЕ) здійснив їх експертизу. 

Прокурор Слісаренко в суді зазначив, що експерти вивчили шість публікацій з висловлюваннями Шевченка: згаданий вище фільм «Беларусь глазами Евгения Шевченко», який нардеп розмістив на своєму юутб-каналі, два інтерв’ю нардепа, які 31 жовтня та 2 листопада цього року опублікували ютуб-канали Apasov та «Говорит и показывает Вадим Карасев», а також три дописи Шевченка в його телеграм-каналі «Україна Євгенія Шевченка» від 7 та 8 листопада цього року. 

Експертиза дійшла висновку: висловлювання Шевченка завдали шкоди обороноздатності та інформаційній безпеці України. 

У підсумку  суд задовольнив  клопотання сторони звинувачення та  арештував Євгена Шевченка до 11 січня без можливості вийти під заставу. Адвокат нардепа  пообіцяв оскаржити це рішення суду. 

Переглядів: 533. Теги: Евгений Шевченко
Поділитися: