Медзаклад на бульварі Шевченка в самому центрі Запоріжжя приєднують до 5 Міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги. Медиків лікарні №10 вже попередили, що з 26 травня, в тому вигляді як є зараз, медичний заклад більше не працюватиме. Докладніше – "ЗаБор".
Запорізька мерія планувала приєднати 10-ту міську лікарню до більш потужної Міської лікарні №5 ще в кінці жовтня минулого року.
Тоді повідомлялось, що в рамках реорганізації міських медичних закладів від лікарні залишиться лише центр нефрології та діалізу, котрий вважається одним з найкращих у Запоріжжі.
Терапевтичне, ревматологічне та кардіологічне відділення планувалось просто закрити, як такі, що дублюють функції таких самих відділень в 5–ій міськлікарні.
Корпус поліклініки (амбулаторії) планувалось передати під майбутній мультицентр з надання адміністративних послуг.
Не визначеною залишалась доля відділення хоспісної допомоги, в якому доживають літні люди за якими нема кому доглядати.
Частина медичного персоналу 10-ї міськлікарні намагалась відстояти медзаклад в судах. Деякі позови досі перебувають на розгляді в судових установах. Але попри це міська лікарня №10 таки припиняє існування. 26 травня медзаклад вже не працюватиме.
Відомо, що кардіологічне відділення точно закриють. Терапевтичне, та ревматологічне відділення вочевидь чекає така ж доля. Хоспісне відділення буде передано міській лікарні №8, що на Шевченківському районі. Щодо поліклініки, то як зазначає медперсонал, її просто не буде.
Медичних працівникам міської лікарні №10 запропонували написати заяви на звільнення. Тим, хто погодиться працювати у 5-ій, пишуть заяви одразу і на прийом на роботу.
Працівникам, у яких збігається профіль і чиї відділення будуть закриті, пропонують інші варіанти роботи у 5-ій. Але не всі погоджуються на нові умови, кажуть медики.
Нагадаємо, це не перша реорганізація запорізьких медичних закладів. За ініціативою Запорізької ОВА до Запорізької обласної клінічної лікарні було приєднано Запорізький регіональний протипухлинний центр та Обласний медичний центр серцево-судинних захворювань, внаслідок чого значну частину працівників цих медичних установ було звільнено, чи вони потім звільнилися самостійно.
Більш того, Запорізька область єдина в Україні (якщо не брати окупованих територій), де було ліквідовано комунальний спеціалізований онкологічний заклад.