Як може вплинути підрив Каховської ГЕС на Запоріжжя та область: заяви чиновників та екологів

Опубликовано 2023/06/06 - 14:58

Російські війська вночі здійснили черговий терористичний акт і підірвали Каховську ГЕС на Херсонщині, через що почалися масові затоплення територій. Так, у ЗОВА заявляють, що загрози підтоплення чи перебоїв з водою для регіону немає, також контрольована ситуація на ЗАЕС. При цьому відома екологиня зробила іншу заяву відносно цього та розповіла про потенційну загрозу для окупованої АЕС. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, близько 3-ї ночі російські терористичні війська здійснили підрив машинної зали Каховської ГЕС, внаслідок чого станція була повністю зруйнована. Через це вода почала затоплювати прибережні території Херсонської області. Внаслідок цього теракту у Запоріжжі почала відходити вода від берегів. При цьому у Запорізькій ОВА запевнили, що перебоїв з водопостачанням у Запоріжжі не буде.

Так, голова Запорізької ОВА Юрій Малашко розповів про ситуацію у регіоні та вплив підриву Каховської ГЕС на запорізькі території. Він наголосив, що ситуація складна, але контрольована і зазначив, що для Запорізької області, що підконтрольна Україні, загрози підтоплення чи перебоїв з водопостачанням немає.

"Загроза для ЗАЕС наразі мінімальна - український персонал продовжує виконувати свої обов'язки в окупації. Рівень радіації як на самій ЗАЕС, так і в регіоні в нормі. На станції знаходяться працівники МАГАТЕ, які щогодини фіксують ситуацію. Для вільної території Запорізької області вище по руслу Дніпра загрози підтоплення чи перебоїв з водопостачанням немає. Наразі ситуація складна, але контрольована. Працюємо далі", - заявив очільник області.

При цьому екологиня із Запоріжжя Тетяна Жавжарова у своїй соцмережі також коротко окреслила вплив підриву Каховської ГЕС на Запорізьку область. Так, у своїй заяві вона зазначила, що села Запорізької області відчують на собі падіння і втрату води. 

"Міста і села, що брали дніпровську воду з Каховського водосховища, її втратили, переходять на місцеві свердловини та колодязі (а якість води в них - окрема тема). Тисячі селян Херсоншини та Запоріжчини відчують на собі падіння і втрату води в системах поливу, колодязях, а землеробство без поливу в наших кліматичних умовах неможливе", - заявила екологиня.

Вона також відзначила і те, що вода з Каховського водосховища витече за 4 дні й тоді це ставить Запорізьку АЕС в Енергодарі у потенційну загрозу.

"Найбільше обговорюють потенційний ризик ядерної катастрофи на ЗАЕС через втрату води в ставках-охолоджувачах реакторів. МАГАТЕ каже, води в ставках ЗАЕС достатньо. Однак Укргідроенерго попереджає, що вода з Каховки витече за 4 дні, що тоді? Варто стежити за ситуацією", - зазначила Тетяна Жавжарова.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 1255. Теги: Каховская ГЭС АЭС
Поделиться: