Чи вплине підрив Каховської ГЕС на водопостачання у Запоріжжі: офіційна заява ЗОВА

Опубликовано 2023/06/06 - 10:00

Сьогодні вночі російські терористичні війська підірвали та повністю зруйнували Каховську ГЕС, внаслідок чого почалося затоплення територій. У Запорізькій ОВА зробили офіційну заяву щодо того, чи вплине цей теракт рашистів на водопостачання у Запоріжжі. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, окупанти підірвали Каховську ГЕС у Херсонській області. Внаслідок цього на Херсонщині почалося затоплення прибережних населених пунктів

Також, як наслідок підриву Каховської ГЕС, в Запоріжжі почала відходити вода з Дніпра. За деякими данними, вода відійшла приблизно на 10 м.

Так, директор Департаменту цивільного захисту населення Запорізької ОВА Андрій Булавінов під час брифінгу розповів про ситуацію у Запоріжжі. Він уточнив, що підрив Каховської ГЕС не призвів до проблем із водопостачанням в обласному центрі, адже водозабір розташований у верхньому б'єфі Дніпра.

"Для мешканців Запоріжжя немає загрози щодо забезпечення водою. Забір води у нижньому б'єфі є в районі села Біленьке, там близько 500 людей. Вони мають запасні ємності для води на випадок погіршення ситуації. Ситуація контрольована", – розповів Булавінов.

Він додав, що до 5 червня у межах Запоріжжя спостерігався максимальний рівень води, як у верхньому, так і нижньому б'єфах. Запаси води є.

Булавінов також поінформував, що Дніпровська ГЕС вирівнює рівень води. Каскад ГЕС регулює свої водоскиди.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 4854. Теги: вода Каховская ГЭС
Поделиться: