Російські окупанти підірвали Каховську ГЕС: почалося затоплення територій (фото, відео)

Опубликовано 2023/06/06 - 07:00

Сьогодні, в ніч з 5 на 6 червня, російські терористичні війська підірвали Каховську ГЕС. У Херсонській області почалася евакуація з небезпечних районів. У ОВА наголосили, що за 5 годин рівень води дістанеться критичного рівня. Докладніше - "ЗаБор".

Про підрив Каховської ГЕС повідомило Оперативне командування "Південь".

"Російськими окупаційними військами здійснено підрив  Каховської ГЕС. Наразі уточнюється масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення. Всі служби працюють. Ситуація відстежується", - йдеться в повідомленні. 

Наразі на Херсонщині розпочалася евакуація з небезпечних районів. Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін закликав мешканців зібрати речі першої потреби та чекати автобуси для евакуації. Також він окремо звернувся до жителів лівого берега. Їх закликав зробити все можливе для збереження життя, негайно залишивши небезпечні території.

За словами очільника Херсонської ОВА, за 5 годин рівень води дістанеться критичного рівня, наголосив очільник ОВА.

Через підрив Каховської ГЕС Президент України Володимир Зеленський скликає екстрене засідання РНБО. Про це повідомив Олексій Данілов.

В Офісі Президента вже прокоментували терористичний акт російських військ. голова офісу Андрій Єрмак заявив, що підрив Каховської ГЕС - це екоцид.

"Росіяни відповідатимуть за можливе позбавлення питної води людей на Півдні Херсонщини та в Криму, можливе знищення частини населених пунктів та біосфери. Влада працює, як центральна, так і регіональна. Безпека людей сьогодні - пріоритет.  Маємо забезпечити покарання для ворога на міжнародному рівні", - зазначив керівник ОП Андрій Єрмак. 

Нагадаємо, восени 2022 року голова української розвідки Кирило Буданов розказував, що підрив Каховської ГЕС буде загрожувати безпеці на Запорізькій АЕС в Енергодарі.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 1910. Теги: терроризм Каховская ГЭС АЭС
Поделиться: