В Запоріжжі знову пройде мітинг проти незрозумілих ремонтів, що продовжує проводити мерія  

Опубликовано 2023/09/29 - 10:02

Після мітингу запоріжців проти недоцільних витрат міського бюджету під час війни минулого тижня, міськрада Запоріжжя ухвалила перерозподіл коштів на обороноздатність. Так, було виділено 50 млн гривень, з яких 27 мають йти на закупівлю дронів для ЗСУ. При цьому, за словами запорізького волонтера, на капітальний ремонт будівлі Нацполіції депутати виділили 30 млн гривень. Тому сьогодні під мерією пройде ще один мітинг. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, 24 вересня, в Запоріжжі пройшов мітинг щодо недоцільного виділення коштів із міського бюджету, на якому містяни закликали перерозподіляти кошти на ЗСУ. Після цього у середу, 27 вересня, пройшла сесія міської ради. Там депутати ухвалили рішення про перерозподіл 50 мільйонів гривень на обороноздатність, з яких 27 мільйонів мають йти на закупівлю дронів для ЗСУ.

Однак, як розповів один з організаторів мітингу Сергій Малишев, до програми обороноздатності додали по 1,5 чи 5 мільйонів видатків на конкретні військові частини, щоб вони закупили дрони. А також здійснили ремонти, купили пічки та ще ряд інших видатків. Це обґрунтовувалось тим, що механізм закупівель дронів органами самоврядування є невизначеним. 

За його словами, за програмою видатків міська рада виділила майже 30 мільйонів гривень на капітальний ремонт адміністративної будівлі Головного управління поліції області та 150 тисяч гривень на ремонт асфальту біля обласного ТЦК.

Через це в Запоріжжі організовують ще один мітинг під стінами мерії. Він пройде сьогодні, 29 вересня, о 11:00. Організатори зазначають, що вимагатимуть:

- Закласти окрему прозору програму по закупівлі дронів для ЗСУ у бюджет 2024 року. Не ховати мізерні суми у програми, які пиляться на що завгодно, та не обіцяти грошей, яких немає.
- Запланувати, виділити, закупити дрони, надати звітність та створити механізми громадського контролю. Громадськість повинна мати доступ до звітності та можливість контролювати процес закупівлі.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 749. Теги: митинг мэрия
Поделиться: