В Запоріжжі, у зруйнованій багатоповерхівці, почалась відбудова вже 4-го поверху: на якому етапі інші реконструкції? (відео)

Опубликовано 2023/09/22 - 11:38

В Запоріжжі тривають реконструкції багатоповерхівок, які були зруйновані ворожими ракетами. У мерії розповіли, що у будинку на проспекті вже почалась відбудова 4-го поверху будинку. В інших будинках, де було знесено цілі під'їзди, а також ті, де були не настільки серйозні ушкодження, також почались будівельні роботи. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, що ще у квітні 2023 року на засіданні запорізькі депутати ухвалили виділення коштів з міського бюджету на реконструкцію чотирьох зруйнованих будинків Запоріжжя. Ще 7 будуть відновлені за кошти державного бюджету. Нещодавно стало відомо, що Уряд України нарешті виділив кошти на реконструкцію цих семи будинків - загалом понад 815 мільйонів гривень. Також "ЗаБор" вже розповідав, про попередні етапи відбудов на всіх будинках.

Тепер в.о.мера Запоріжжя Анатолій Куртєв опублікував оновлену інформацію щодо реконструкцій будинків. Він заявив, що у будинку за адресою проспект Соборний, 151, вже почали відбудову четвертого поверху будинку. 

"На об’єкті працюють близько 100 робітників. Облаштовується перекриття між 3-м та 4-м поверхом, цього тижня розпочнуть відбудову 4-го поверху. Виконано більше 30% запланованого утеплення будинку, триває ремонт даху. У підвалі облаштовують внутрішні перегородки, мережі водопостачання та каналізації. Ремонт під’їздів виконано на 80%", - повідомляє секретар міськради.

Щодо етапів відбудови по кожному будинку:

- Сталеварів, 16. Починається бетонування опорних колон 1-го поверху. Наступний крок – встановлення опалубки. Укладено гідробар’єр, триває кладка металочерепиці на даху вцілілої частини будинку.

- Зестафонська, 10. Утеплюється фасад, завершується штукатурення. Виконується розводка мереж водопостачання та каналізації.

- Кияшка, 22. Закінчено ремонт покрівлі. Замовлено вікна для фасадної частини та індивідуальний тепловий пункт. Запланований монтаж стояків опалення та електромереж у квартирах.

Варто зазначити, що ще на початку липня почалися роботи у будинку по вулиці Запорізька (на Набережній). Кошти на їх відбудову виділяються з державного бюджету. Тут було знесено частину лоджій та квартир, які були в аварійному стані. При цьому у соцмережах набуло активного обговорення ситуації, які сталися на будмайданчиках на Соборному, 151, та Запорізькій. Там, місцеві жителі помітили, як хтось копирсався у речах, що вивалилися із квартир під час демонтажу.

Нагадаємо, нещодавно в Запоріжжі скасували низку тендерів на відбудову зруйнованих російськими ракетами багатоповерхівок. Пізніше голова області Юрій Малашко прокоментував це питання й заявив, що в кінці вересня мають оголосити нові тендери.

Також стало відомо, що фірму, якій віддали на відбудову обстріляні будинки у Запоріжжі, звинувачують у маніпуляціях з документами, які підтверджують технічну спроможність фірми.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 329. Теги: реконструкция
Поделиться: