В Запоріжжі обласний медцентр закупив медичного обладнання, яке фактично відсутнє

Опубликовано 2024/04/19 - 14:29

В Запоріжжі провели перевірки закупівель, які проводили медичні заклади. Так, 5-та міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги закупила фармацевтичну продукцію за завищеними цінами на 6,8 млн грн. А от Обласний медичний центр серцево-судинних захворювань викрили на розтраті бюджетних коштів, бо вони придбали обладнання, якого немає. Докладніше - "ЗаБор".

У Запоріжжі виявлено порушення у закупівлях двох лікарнях. Про це повідомили в пресслужбі Запорізької ОВА за результатами перевірок робочої групи "Прозорість та підзвітність.

Так, минулого тижня 5-та міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги закупила фармацевтичну продукцію на майже 6,8 млн грн. До переліку "товарів" входили різні таблетки, ін’єкції та інші медикаменти. Під час перевірок закупівлі встановлено завищення цін.

Крім того, встановлено розтрату бюджетних коштів посадовими особами Обласного медичного центру серцево-судинних захворювань. Там закупили медичне обладнання, якого не існує.

Нагадаємо, що в 5 лікарні:

- Ще у грудні 2022 року, на таємній сесії міськради, депутати ухвалили рішення про так звану "оптимізацію" 5-ї міської лікарні та її приєднання до міської лікарні №6.
- Після цього рішення колектив лікарні швидкої допомоги подав до суду щодо незаконності такого рішення і вже 15 грудня 2022 року суд прийняв постанову про припинення дії рішення міськради. А вже у березні суд повністю задовольнив позов медиків і визнав рішення міської ради незаконним.
- Згодом в.о.мера Анатолій Куртєв, за словами співробітників 5-ї лікарні, незаконно намагався усунути директора Дмитра Івченка, а на його місце поставити Петра Риженка. Однак Івченко, у свою чергу, не погодився з таким рішенням та видав розпорядження про усунення самого Риженка з посади.
- Вже 2 березня, на території лікарні представники поліції та спецпідрозділу "Кобра" силою відчиняли двері та заходили до адмінкорпусу лікарні.
- Те саме сталося і 7 березня, тоді Риженко з правоохоронцями та адвокатом все ж таки зайшли до кабінету директора Дмитра Івченка - вони написали один на одного заяви в поліцію.
- Пізніше стало відомо, що мерія звільнила Дмитра Івченка з посади директора лікарні.
- Наприкінці  липня 2023 року суд Запоріжжя визнав протиправними та скасував розпорядження Куртєва про догану, звільнення та дострокове розірвання контракту з Дмитром Івченком. Цим судовим рішенням головний лікар був поновлений на своїй посаді з моменту незаконного звільнення.
- Однак попри всі програні справи в суді, мерія Запоріжжя знову видала розпорядження про звільнення директора 5-ї міської лікарні.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 695. Теги: тендер
Поделиться: