В Запоріжжі із переходом комунальних дитсадків на роботу онлайн, почали відкриватися приватні дитсадки - коментар влади 

Опубликовано 2023/08/29 - 11:31

В Запоріжжі та області дитячі садочки працюють дистанційно, через велику ракетну небезпеку та відсутність укриттів. В наступний навчальний рік запоріжці також не зможуть здавати дітей у комунальні дитсадки. Але по місту з'явилося багато приватних закладів, які не називають себе дитячими садками, й куди можна здати дітей. Обласна влада розповіла про ситуацію з дитсадками й з тим, що робити батькам, які працюють і не можуть нікуди здати дитину. Детальніше - "ЗаБор". 

Нагадаємо, що в понеділок 28 серпня очільник Запорізької ОВА Юрій Малашко та директорка обласного департаменту освіти Людмила Бухаріна провели спільний брифінг щодо початку нового навчального року. Там повідомили, що школи та ВНЗ будуть працювати дистанційно й розповіли про ситуацію з організацією навчального процесу в Запорізькій області, зокрема й у прифронтових територіях.

Однак окрім шкіл одним із питань, що турбує запоріжців, є робота дитячих садочків у місті. 

На брифінгу представники обласної влади повідомили, що дитячі садки будуть продовжувати працювати, однак лише у дистанційному форматі. 

"Дитячі садки, на жаль, їх кількість набагато скоротилась, вони фінансуються з місцевого  бюджету, тому їм трішечки складніше. Якщо заклад загальної середньої освіти (школа - ред.) це державна освітня субвенція, то тут складніше. У кожної місцевої громади свій бюджет, різні можливості і т.д. Але у нас немає жодної громади, де б не працювала хоча б мінімально 3-5 садочків і т.д. Я наголошую, що, так їх кількість скоротилась, але тим не менш вони продовжують надавати освітні послуги в дистанційному форматі", - заявила на брифінгу директорка департаменту Людмила Бухаріна.

За її словами саме завдяки дистанційній роботі дитячих садків діти переселенці з непідконтрольних територій змогли закінчити дошкільну освіту і тепер із 1 вересня "йдуть" до першого класу школи.

При цьому як дистанційно можна виховувати трирічних дітей, влада не пояснює. 

Так, у серпні на сайті міської ради Запоріжжя навіть з'явилась петиція від місцевих жителів з проханням відкрити у кожному районі міста хоча б по декілька садочків. Таке прохання запоріжців зумовлене тим, що батьки працюють, через що немає з ким залишати маленьких дітей.

Це питання озвучили й на брифінгу. На що голова Запорізької ОВА Юрій Малашко відповів, що відкривати садочки не будуть через надто великий ризик ракетних ударів та фактичну відсутність укриттів у більшості з них.

"Якщо говорити про дитячий садочок, й знову ж повторюсь, в нас летить ракета 40 секунд. Дитинка, яка від 3-х років, за 40 секунд, якщо навіть укриття є, з другого поверху. А їх там якщо 10 (дітей у групі - ред.). Тому для таких батьків все ж таки під час війни краще думати, як зберегти дитину, а може й вивести її звідсіля, як варіант", - заявив очільник області.

За словами Людмили Бухаріної, за результатами нещодавно проведеного опитування серед батьків дітей дошкільного віку Запоріжжя та Запорізького району, майже 70% не погоджуються на очне й змішане навчання у дитячих садочках. Вона зазначає, що майже 70% закладів дошкільної освіти не мають укриттів взагалі.

На питання "ЗаБора", чому тоді у центрі Запоріжжя останнім часом постійно відкриваються, так звані, "групи продовженого дня", які по суті є приватними садочками, представники обласної влади відповіли наступне. 

За словами директорки департаменту освіти, рішення батьків віддавати своїх дітей у такі "групи" це повністю їх відповідальність.

"На даному випадку, той приклад, який ви наводите, це повна відповідальність батьків, кому вони довіряють своїх дітей. Садочки, які є приватними, вони отримують ліцензію, вони у нас на обліку й з ними комунікація ведеться і вони в таких самих умовах, як і всі інші заклади. Це відповідальність батьків, перевірити ті документи дозвільні, які має цей заклад. Якщо у нього немає документів вони не є закладом дошкільної освіти, це просто няня. Якщо батьки на це погоджуються, то, на жаль, можливо для когось це вихід, але це повна їх відповідальність. Коли ми кажемо про комунальні садочки, то звісно тут є відповідальність й на державному рівні, й на рівні органів місцевого самоврядування, й тут зовсім інший підхід тоді до вирішення питання", - зазначила Людмила Бухаріна.

Іншими словами комунальні дитсадки фактично не працюють, бо немає укриттів. Але це дає можливість відкриттю приватних дитсадків, в більшості яких теж немає укриттів, а також у зв'язку з тим, що вони і не називають себе дитсадками, то не мають і ліцензій.

Цікаво, що деякі такі дитячі групи вже відкривають і при ... Автошколах.

І влада на це закриває очі, бо вже відповідальність за безпеку дітей не комунальних закладів (тобто самої влади), а особисто батьків.

Але є деякий вихід. І бачать його в проєкті "Моя фортеця".

Програма "Моя Фортеця"

На брифінгу поставилось й питання, чи будуть взагалі облаштовувати укриття у дитячих садочках. Людмила Бухаріна розповіла, що з січня 2024 року у Запоріжжі запрацює програма "Моя Фортеця". Вона передбачає, створення в закладах освіти безпечні, комфортні, інклюзивні укриття.

Як зазначається на сайті проєкту, він стосується не тільки садочків, а й всіх інших закладів освіти. За словами представників обласної влади Запоріжжя, будуть обиратися навчальні заклади й там будуть облаштовуватись такі "фортеці".

Зазначається, що укриття за цією програмою можуть організовувати у підвальному (підземному) або цокольному поверсі. Можливе також розташування і на першому поверсі, якщо огороджувальні будівельні конструкції забезпечують необхідний захист або ж їхні захисні властивості можливо підвищити. Укриття може бути частиною основної будівлі закладу освіти або розташовуватися максимально близько до нього (рекомендована відстань — до 100 м).

У Запоріжжі та області планують відкрити 21 таку "фортецю". Термін - до кінця року. Але хоча б приблизні локації поки, що не називаються.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 2245. Теги: детский сад
Поделиться: