В Запоріжжі більше 30 громадських організацій звернулись до очільниці мерії з вимогою відновити Громадську раду (фото, відео)

Опубликовано 2024/07/10 - 10:43

Запорізькі громадські організації подали очільниці міської ради Запоріжжі Регіні Харченко лист щодо проблем із Громадською радою, громадськими слуханнями та іншим. Так, понад 30 ГО в листі вимагають затвердити новий склад Громадської ради та не блокувати відновлення її роботи. Також активісти вимагають провести повноцінні слухання щодо закриття навчальних закладів Запоріжжя. Докладніше - "ЗаБор".

З деталями поданого до Регіни Харченко із "ЗаБор" поділились самі активісти. Відомо, що лист був створений за ініціативи Ради відновлення Запоріжжя. Його також підписали екологічні, волонтерські, творчі, бізнесові, спортивні, журналістські та інші об’єднання Запоріжжя

Так, загалом у відкритому листі від громадських організацій Запоріжжя 4 вимоги до міської влади та, безпосередньо, в.о.мера міста Регіни Харченко.

Перша пропозиція – це затвердження оновленого складу Громадської ради Запоріжжя при виконавчому комітеті міськради. Активісти вказують, що наразі робота ради заблокована через бюрократичні нюанси - на початку 2024 року до Громадської ради увійшли нові організації, однак оновлений склад досі не затвердили, через це консультації із громадськістю не проводяться.

Другою вимогою від активістів є проведення повноцінних громадських слухань щодо закриття навчальних закладів Запоріжжя. Нагадаємо, після того, як запорізькі волонтери зібрали підписи від містян і подали документ щодо вимоги проведення громадських слухань, міська рада Запоріжжя вирішила замінити їх на онлайн опитування. Воно стартувало ще наприкінці червня й має лише 5 питань, з яких лише одне стосується "оптимізації". Через це деякі волонтери вже звинуватили в.о.мера Запоріжжя Регіну Харченко в маніпуляціях.

Третьою вимогою від громадських організацій є публікація всіх проєктів, рішень міськради та обґрунтувань до них за 10 днів до сесії.

На сьогодні частина проєктів з’являється на сайті лише за добу до засідання - це дозволено, якщо проводиться позачергова сесія, а не планова. Поки що 2 із 3 сесія, які пройшли за головування Регіни Харченко були позачерговими.

І саме з цього випливає й четверта вимога від громадськості. Вона полягає в тому, що міська рада проводитиме позачергові сесії лише у виключних та невідкладних випадках.

Формат подання такого відкритого листа до в.о.мера Регіни Харченко не передбачає офіційну відповідь на нього. Однак активісти очікують, що Регіна Харченко розгляне його найближчим часом. 

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 304. Теги: Регина Харченко мэрия
Поделиться: