В Україні можуть розширити перелік категорій переселенців, які продовжать отримувати виплати ВПО

Опубликовано 2024/03/15 - 13:21

Від початку березня запрацював новий алгоритм отримання виплат ВПО - тепер їх отримують лише певні групи населення, іншим же виплати скасували. Так, тепер стало відомо, що в Мінсоцполітики пропонують розширити перелік категорій переселенців, які зможуть продовжувати отримувати виплати. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, "ЗаБор" писав, що Кабмін ухвалив зміни до виплат для внутрішньопереміщених осіб. Так, з 1 березня виплати зможуть отримувати лише пенсіонери, які отримують менше ніж 9 444 гривні. Також допомогу продовжили для людей з інвалідністю першої та другої груп, дітям з інвалідністю, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Наприкінці лютого стало відомо, що на майбутній сесії міська рада Запоріжжя хоче розглянути направлення звернення до Кабміну щодо продовження виплати соціальної допомоги для внутрішньо переміщених осіб до кінця воєнного стану. Однак поки сесія не пройшла і відповідно розгляд звернення не відбувся.

Водночас пресслужба Міністерства соціальної політики повідомила, що вони пропонують розширити перелік категорій ВПО, які можуть отримувати допомогу на проживання, а також подовжити терміни прийняття відповідних заяв.

"Міністерство отримало багато пропозицій, як покращити регулювання виплат. Врахувавши частину з них, ми розробили зміни до постанови, які уточнюють категорії тих, хто має право на виплати. За результатами проведених консультацій пропонується запровадити низку змін", - йдеться в повідомленні.

Загалом пропонується надати можливість отримувати допомогу:

- дітям у патронатних сім’ях, тимчасово влаштованим у сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу за умови, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім'ї не перевищує 9 444 грн;
- особам після досягнення віку 55 років;
- людям з інвалідністю ІІІ групи, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім'ї не більше 9 444 грн,;
- особам з тяжкими формами захворювання, яким не встановлено інвалідність;
- переселенцям, які доглядають за дитиною до 3-річного віку або за дитиною, яка потребує догляду до 6-річного віку;
- особам, у складі сім’ї яких є діти до 18 років та/або до 23 років, які здобувають освіту.

Крім того, Мінсоцполітики пропонує продовжити період подання заяв на перепризначення виплат на проживання для ВПО до 30 квітня 2024 р.

У міністерстві зазначають, мають надію на те, що розроблені зміни до законодавства будуть підтримані урядом, а родини, в яких є такі особи, зможуть отримати виплати, починаючи з березня.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 8125. Теги: социальные выплаты переселенцы
Поделиться: