З березня в Україні виплати ВПО не будуть платити всім переселенцям: які будуть зміни?!

Опубликовано 2024/01/25 - 13:38

Минулого року було погоджено, що з лютого 2024 в Україні перестануть виплачувати виплати ВПО для всіх й залишать лише певним категоріям населення. Стало відомо, що Кабмін відтермінував ці зміни. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, з державного бюджету виплачується щомісячна компенсація на проживання у розмірі 3 тисяч гривень особам з інвалідністю й дітям і 2 тисяч гривень для всіх інших внутрішніх переселенців. Уряд вирішив, що для всіх ВПО, які отримують допомогу, з 1 серпня 2023 року вона автоматично продовжується тільки на 6 місяців - до кінця січня 2024 року. Після цього виплати будуть отримувати лише певні категорії населення.

Тепер стало відомо, що Кабінет міністрів України продовжив виплату компенсації на проживання для всіх внутрішньо переміщеним особам ще на місяць, тобто до 1 березня 2024 року.

Про це в телемарафоні єдиних новин заявила міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

"Враховуючи певну трудність людям, особливо в зимовий період, знайти роботу… ми спільно з урядом вирішили ще на місяць абсолютно всім до 1 березня продовжити існуючі умови виплат", - сказала вона.

За її словами один місяць продовження виплат коштує бюджету більше 6 млрд гривень.

Водночас після 1 березня виплати зможуть отримувати лише пенсіонери, які отримують менше ніж 9444 гривні. Також допомогу продовжили для людей з інвалідністю першої та другої груп, дітям з інвалідністю, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, повідомила Жолнович.

Також продовжені виплати родинам, які працевлаштувалися торік, але мають менше ніж 9400 гривень доходу на кожного члена сім’ї, розповіла міністр.

Крім того, продовжать виплачувати допомогу тим людям, які проживають на "умовно безпечних територіях", але їхні діти не ходять у садочки через нестачу місць.

"Ми будемо вважати, що мама не працює з незалежних від неї обставин, адже змушена здійснювати догляд за своїми дітьми", - сказала Жолнович.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 3277. Теги: переселенцы социальные выплаты
Поделиться: