У Слузі Народу вимагають покарати запорізьких чиновників, які заблокували заборону московської церкви

Опубликовано 2023/05/11 - 08:53

Обласна партійна організація партії Слуга Народу вимагає виключити зі складу обласної Координаційно-дорадчої ради керуючого справами апарату Запорізької облради Володимира Подорожка та начальника управління юридичного забезпечення Єгора Мороза. Відповідний лист за підписом голови Запорізької обласної партійної організації Слуга Народу, народного депутата України Павла Мельника надійшов на ім’я голови Запорізької обласної ради Олени Жук.

У квітні цього року Єгор Мороз та Володимир Подорожко  своїми письмовими зауваженнями, фактично заблокували можливість швидкого  розгляду та прийняття проєкту рішення «Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та заборони діяльності Української православної церкви московського патріархату на території Запорізької області».

Нагадаємо, що цих посадовців свого часу призначили на посади за пропозицією представників нині забороненої проросійської партії «Опозиційний блок», засновники якої є основними спонсорами УПЦ московського патріархату. 

На переконання чиновників  Запорізька обласна рада не може розглядати та голосувати за відповідний проєкт рішення, оскільки, на думку Мороза та Подорожка, документ не відповідає чинному законодавству.

Між тим у Вінницькій, Волинській, Житомирській, Львівській, Рівненській та Хмельницькій областях депутати не побачили будь-яких перешкод для ухвалення подібних рішень. В цих регіонах московська церква вже заборонена.

«Враховуючи наявність в інформаційному просторі безлічі фактів, які свідчать, що в умовах війни представники Української православної церкви московського патріархату продовжують співпрацю з російською федерацією
та надають її представникам активну допомогу, правова позиція працівників виконавчого апарату обласної ради Подорожка В.В. та Мороза Є.О., які фактично виступили проти заборони Української православної церкви московського патріархату, викликала значний резонанс у суспільстві та нанесла значних репутаційних втрат Запорізькій обласній раді»,
- йдеться в листі обласної партійної організації «Слуга Народу».

Нагадаємо також, що свого часу, саме за підтримки Подорожка та Мороза отримала посаду директорка КЗ «Кам’янко-Дніпровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат», скандально відома депутатка обласної ради Ніна Гурська, котра з перших днів війни перейшла на бік окупантів. Сьогодні вона займається тим, що вивозить з окупованих територій до росії українських дітей.

У квітні цього року обидва посадовці опинились у центрі гучних скандалів.

Єгор Мороз, котрий свого часу опрацьовував питання передачі Запорізькій єпархії московського патріархату однієї з будівель Запорізької обласної дитячої лікарні, оскандалився, як посадовець, котрий маючи оклад в 10,5 тис. грн, під час війни придбав люксове авто за 1,7 мільйона гривень

Ім’я Володимира Подорожка фігурує в кримінальній справі щодо закупівлі у період блекауту одним з запорізьких освітніх закладів генератора за ціною втричі вищою за ринкову

Після публікацій у ЗМІ інформації щодо блокування заборони московської церкви на території Запорізької області, представники запорізьких волонтерських та ветеранських організацій вимагали звільнити обох чиновників  з посад, а в разі відсутності належної реакції з боку влади обіцяли вдатись до непопулярних заходів поза юридичною площиною.

У зв’язку з цим, в терміновому порядку на захист Подорожка та Мороза стали офіційні представники московської церкви. Прессекретар Запорізької єпархії УПЦ московського патріархату  Олександр Овчаренко в своєму телеграм-каналі ОВЧА подякувавобом чиновникам за їх вчинок.

«Но нашлись два чиновника Запорожского областного совета, которые заблокировали процесс принятия такого решения на уровне всей области…

… Респект и уважение. Спаси, Господи, рабов Твоих Владимира и Георгия! Они честно выполняют свою работу», - написав Олександр Овчаренко.

Наразі громадськість чекає на реакцію голови Запорізької обласної ради Олени Жук та її заступників – Людмили Любім, Владислава Куценка та Геннадія Фукса. Саме в їх компетенції розв'язання питання щодо відсторонення від роботи чиновників, котрі просувають та відстоюють інтереси московської церкви.

Автор листа, голова Запорізької обласної партійної організації «Слуга Народу», народний депутат України Павло Мельник  був обраний до Верховної Ради України за 81 мажоритарним округом, вся територія якого нині перебуває в тимчасовій окупації. Свою діяльність народний обранець зосереджує на підтримці та захисті інтересів тимчасово переміщених осіб з Токмака, Приморська, Михайлівки. Веселого, Якимівки та інших населених пунктів свого виборчого округу.   Народний депутат щотижня відвідує Запорізький край та тримає на контролі вирішення найактуальніших питань тимчасових переселенців у Запоріжжі.

На підтримку принципової позиції Павла Мельника щодо покарання посадовців, які заблокували заборону московської церкви в Запорізькій області, вже виступили місцеві громадські, волонтерські та ветеранські організації.

 

Просмотров: 1622. Теги: Мельник Павел Владимир Подорожко Егор Мороз Елена Жук
Поделиться: