Під Запоріжжям відкрили першу модульну лікарню (фото)

Опубликовано 2024/05/25 - 09:48

Вчора, 24 травня, була відкрита перша модульна лікарня в Запорізькій області. Відкрили її на території Широківської громади. І як повідомляють, тут зможуть надавати медичні послуги  мешканцям правобережної частини міста Запоріжжя, Широківської, Долинської та Біленьківської громад. Детальніше - "ЗаБор"

Прокоментував відкриття модульної клініки під Запоріжжям навіть  міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко: "ефективним рішенням зараз є будівництво модульних лікарень. Завдяки співпраці з урядом Німеччини у Широківській громаді з’явилась модульна клініка. Адже медична допомога має бути доступна кожному, хто цього потребує, від великих міст до маленьких сіл".

Наразі, як зазначає МОЗ, це вже шоста лікарня, створення якої профінансоване урядом Німеччини в рамках проєкту «Спеціальна програма підтримки України/EU4ResilientRegions» і здійснюється Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Такі лікарні зводяться з модульних конструкцій відповідно до європейських стандартів енергоощадження та не залежатимуть від зовнішніх постачань електрики.

До речі, нагадаємо, що в Запоріжжі на початку війни за допомоги Німеччини було відкрите модульне містечко для переселенців на Пісках. Вважалось, що це буде тимчасово, але містечко продовжує функціонувати і по сей час (вже майже 10 років).

Нова ж модульна лікарня знаходиться на території Клініки «Сімейний лікар Широківської громади», повідомляють у самій Широківськії територіальнії громаді. Заявляється, що вона зможе приймати понад 100 тисяч людей, в тому числі внутрішньо переміщених осіб.  

Діагностичний центр призначений для прийому до 200 пацієнтів на день  Всім хто підпише декларацію з сімейним лікарем клініки, послуги за його направленням будуть надаватись безоплатно.

Модульний діагностичний центр міститиме лабораторний блок і фізіотерапевтичне відділення, розміщені на площі у приблизно 500 квадратних метрів.

Нова лікарня устаткована 18 кабінетами медичних спеціалістів: функціональна діагностика (ЕКГ, ЕЕГ, УЗД тощо), лабораторні аналізи, кабінет терапевта, ЛОР, офтальмолог, гінеколог, хірург, маніпуляційний та консультаційний кабінети, фізіотерапія тощо.

Також, враховуючи постійні обстріли та атаки росії на цивільну інфраструктуру України, зокрема й медичну, модульне приміщення обладнано генератором, потужністю 160 кВт разом із резервом палива. Лікарню також обладнано автономною сонячною електростанцією потужністю 72 кВт, а також сучасні резервні накопичувачі електричного живлення потужністю 52 кВт.

Модульна поліклініка має автономне теплопостачання, підключена до систем водопостачання та водовідведення. Вона повністю автономна та готова до роботи в умовах блекаутів. Простір будівлі облаштовано так, аби забезпечити доступ до лікарні для осіб з інвалідністю.

Лікарня буде обслуговувати  жителів правобережної частини міста Запоріжжя, Широківську, Долинську, Біленківську громади, а це понад 300 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Запоріжжі зараз сталася скандальна ситуація навколо Протипухлинного центру, якій обласна влада ліквідовує шляхом приєднання до обласної лікарні. Так, медики закладу виступили проти такого приєднання. Ліквідаційна комісія заходить в центр під крики «Ганьба!» та «Геть». А  усім головним активістам серед медиків роздали повістки від ТЦК, заявлять в онкоцентрі.

Просмотров: 449. Теги: Широкое
Поделиться: