Петиція про скасування ліквідації Запорізького Протипухлинного центру лише за дві доби набрала майже 6 тисяч голосів

Опубликовано 2024/05/18 - 19:11

В Запоріжжі розпорядженням голови ЗОВА було ліквідовано Запорізький протипухлинний центр (онкодиспансер) і приєднанню його до Запорозької обласної клінічної лікарні (ЗОКЛ). Медики центу виступили проти такого приєднання, кожного дня коли сюди приходить ліквідаційна комісія, їх зустрічають криками "Ганьба". Зараз медики розмістили на сайті Президента України петицію проти ліквідації спеціалізованого онкоцентру і вона вже за дві доби набрала 5,9 тисяч голосів. Детальніше - "ЗаБор".  

Раніше ми писали, що Комунальне некомерційне підприємство Запорізький регіональний протипухлинний центр (колишній онкодиспансер) ліквідують, через приєднання його до Запорізької обласної клінічної лікарні. Працівники центру звинувачують ЗОВА в порушенні рішення РНБО. Вони підписали колективне звернення до уповноважених осіб.

Як повідомляв "ЗаБор", 13 травня в Запорізькому окружному адміністративному суді повинно було відбутися засідання. Так, у позові йшлося про визнання незаконним та скасування розпорядження щодо припинення центру як такого

Але Запорізький окружний адміністративний суд прийняв рішення залишити заяву без розгляду. Сталося це через те, що його "відізвала" ліквідаційна комісія. Але медики вирішили тоді подавати до суду вже не як від Пухлинного центру, а як особисто від медпрацівників. 

Також вони подали петицію на сайті Президента. 
 
"Шановний Володимир Олександрович. Ми, колектив КНП "Запорізького регіонального протипухлиного центру" ЗОР, просимо Вас скасувати розпорядження голови обласної державної адміністрації, начальника обласної військової адміністрації від 06.05.24 #262 "Про припинення комунального некомерційного підприємства «Запорізький регіональний протипухлинний центр» Запорізької обласної ради шляхом приєднання до комунального некомерційного підприємства «Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради", - пишуть вони. 

"Онкологічні захворювання потребують комплексного та спеціалізованого підходу до лікування, який може забезпечити виключно профільний онкологічний заклад", - зазначають медики в петиції.

Більш того, вони перелічують наслідки того, що може статися, що онкоцентр приєднають до обласної клінічної лікарні. Це:
• зменшення спеціалізації та експертизи, що може призвести до розподілу ресурсів та уваги між різними спеціальностями в галузі онкології, а це може вкрай погано вплинути на якість лікування пацієнтів;
• ускладнення доступу до лікування – через перевантаженість медичних закладів або обмежену доступність обладнання, пацієнти можуть зіштовхнутися із затримками у діагностиці та початком лікування, що, в свою чергу, може мати такий наслідок, як прогресування захворювання та погіршення прогнозів;
• ризик зміни фокусу та пріоритетів – приєднання онкоцентру до обласної лікарні може призвести до зміни фокусу та пріоритетів у медичній діяльності, що може негативно вплинути на рівень онкологічної допомоги, яка надається пацієнтам Запорізької області.

Петиція була опублікована 16 травня і на цей час вже зібрала 5955 голосів. Для того, щоб вона пішла на розгляд необхідно набрати 25 тисяч підписів.

Просмотров: 2497. Теги: онкодиспансер онкология Запорожская областная клиническая больница Федоров Иван
Поделиться: