Новий навчальний рік: в Запоріжжі можуть запровадити змішаний формат навчання

Опубликовано 2023/05/30 - 09:08

У Запоріжжі новий навчальний рік, з вересня 2023, може розпочатися не онлайн, а в змішаному форматі навчання. Однак, за словами голови департаменту освіти, для його запровадження потрібно декілька умов. Докладніше - "ЗаБор".

Про новий навчальний рік у Запоріжжі розповіла голова обласного департаменту освіти та науки Людмила Бухаріна в інтерв'ю "Суспільне". Так, за її словами, з нового навчального року у деяких школах Запоріжжя можуть частково запровадити змішаний формат навчання – очно-дистанційний.

"Взагалі дистанційну форму навчання застосовують у крайніх випадках, коли інші формати навчання неможливі. Звісно, це впливає на якість навчання і на соціальну інтеграцію дітей. Є чимало батьків та вчителів, які вважають, що ми можемо поступово переходити на змішаний формат навчання. Але тут виникає питання безпеки та наявності у закладі облаштованих укриттів. Звісно, про очний формат навчання у Запорізькому регіоні, на відміну від інших областей України, поки мова не йде. Але якщо більшість батьків будуть згодні зі змішаним форматом, і до вересня наступного навчального року буде відпрацьовано питання укриттів, я думаю, ми точно зможемо певну кількість шкіл перевести на змішаний формат навчання. Звісно, з урахуванням безпекової ситуації", – заявила Людмила Бухаріна.  

За її словами, деякі позашкільні навчальні заклади вже зараз працюють у змішаному форматі за погодженням із Запорізькою ОВА. Однак тут складнішою є ситуацію з дитячими садочками, оскільки за статистикою вони набагато рідше мають найпростіші укриття.

Також запорізькі університети наразі працюють у дистанційному форматі, однак з нового навчального року там планують переходити до змішаного формату навчання.

При цьому, за словами голови департаменту, рішенням ради оборони у дев’яти професійно-технічних училищах Запоріжжя вже зараз дозволили застосувати змішаний формат навчання з урахуванням наявності укриттів у закладах, і на підприємствах, де учні проходять практику.

Також Людмила Бухаріна зазначила, що вони планують провести моніторингові дослідження у школах, щоб встановити, наскільки змінилась якість освіти внаслідок російського вторгнення і запровадження дистанційного навчання. 

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 1826. Теги: школа
Поделиться: