На Запорізькій АЕС рашисти готують чергову провокацію: в Генштабі розповіли деталі

Опубликовано 2024/04/15 - 09:33

На сьогодні окупована Запорізька АЕС повністю зупинена - всі енергоблоки станції були переведені росіянами у стан холодного зупину. В Генштабі повідомляють, що рашисти готують чергову провокацію на АЕС й планують звинуватити у всьому Україну. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, "ЗаБор" писав, що окупована Запорізька АЕС в Енергодарі була повністю зупинена вранці у суботу, 13 квітня. Це сталось після того, як останній енергоблок було переведено у стан "холодного зупину".

Варто зазначити, що вчора, 14 квітня, в Міненерго повідомили, що переведення усіх енергоблоків Запорізької АЕС у стан холодного зупину є вкрай важливим для уникнення ядерної катастрофи.

"Це вкрай важливо для уникнення ядерної катастрофи. Під час холодної зупинки, якщо відведення тепла переривається з будь-якої причини, є додатковий запас реагування в кілька днів, перш ніж охолодження ядерного палива в реакторі може бути порушено", – йдеться у повідомленні Міністерства.

Водночас Генеральний штаб ЗСУ повідомив, що рашисти готують чергову провокацію на Запорізькій АЕС. Таку інформацію у відомстві опублікували із посиланням на розвідку й зазначили, що росіянами планується ще одна операція під фальшивим прапором. 

"Лише за нещодавні тижні Росія вже кілька разів намагалась перекласти на Україну відповідальність за використання безпілотників для атак на обʼєкти ЗАЕС. Це свідомі російські дії, які продовжують російську ж практику шантажу нашої держави та усієї міжнародної спільноти ризиком катастрофи на ЗАЕС. Допоки російські терористи знаходяться на ЗАЕС, тримають там свою бойову техніку та мають можливість проводити свої операції, безпека станції не може бути гарантована", - йдеться в повідомленні Генштабу.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 225. Теги: АЭС
Поделиться: