У державному бюджеті на 2024 рік закладено понад 7 млрд грн на розвиток інклюзивної освіти. Це майже на 2 млрд грн більше, ніж у 2023 році. Передбачено, що ці кошти забезпечать доступ до якісної освіти для дітей з особливими потребами, зокрема і в Запорізькій області. Детальніше – «ЗаБор».
Станом на вересень 2024 року, 122 школи в Запорізькій області мають облаштовані укриття, в яких навчатимуться понад 46 тис. учнів, запевняє Департамент освіти і науки Запорізької ОВА. Тому в цьому навчальному році діти ходитимуть до школи в очно-змішаному форматі.
На сьогодні в Запоріжжі функціонує понад 400 інклюзивних класів, де навчається 866 учнів з особливими потребами. Для дітей із затримкою психічного розвитку наразі існує 72 класи, в яких навчається більше 700 учнів.
У державному бюджеті на 2024 рік передбачено понад 7 млрд грн на розвиток саме інклюзивної освіти в Україні.
З цих коштів 5,3 млрд грн передбачені для надання педагогічного супроводу близько 40 тис. дітей з особливими освітніми потребами. Ці гроші підуть на оплату праці 27 346 асистентів учителів, які займаються організацією інклюзивної освіти.
1,5 млрд грн спрямують для проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку осіб з особливими освітніми потребами і їх системного кваліфікованого супроводу. Кошти підуть на зарплати педагогічних працівників 664 інклюзивно-ресурсних центрів.
304,5 млн грн буде направлено на підтримку понад 47 тис. дітей з особливими освітніми потребами, зокрема на додаткові психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги, згідно з індивідуальною програмою розвитку дитини.
343,6 млн грн підуть на видання підручників і посібників для учнів з особливими освітніми потребами в закладах загальної середньої освіти. З цієї суми 66 млн грн буде спрямовано на книги зі шрифтом Брайля. У 2024 році планується виготовити 698,1 тис. примірників підручників і посібників, з них 37,1 тис. ‒ зі шрифтом Брайля.
12,4 млн грн – на проведення комплексної оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами.
Скільки саме грошей з цього бюджету передбачено для розвитку інклюзивної освіти саме в Запорізькому регіоні, наразі не відомо.
Варто зазначити, що кожен рік в Запорізькій області здійснюється перевірка об’єктів, таких як освітні та соціальні заклади, центри надання адміністративних послуг і гуртожитки, на відповідність принципам безбар’єрності.
Як зазначає начальник Управління містобудування та архітектури обласної державної адміністрації Максим Прудкий, з 1709 обстежених об'єктів, лише 12% відповідають вимогам повної безбар'єрності, а 22% є частково безбар'єрними.
Нагадаємо, як раніше писав «ЗаБор», Запорізька область додатково отримає гроші від Уряду на будівництво шкільних укриттів та закупівлю шкільних автобусів.
Нагадаємо також, що вчителі Запорізької області, що вийшли на роботу офлайн, отримають доплату у розмірі 1/4 від ставки.