На будівництво оборонних споруд на Запорізькому напрямку Кабмін виділив 1,3 млрд грн

Опубликовано 2024/03/03 - 23:25

Кабмін виділив 1,3 млрд грн на будівництво фортифікаційних споруд на Запорізькому напрямку. І зараз йде активне будівництво оборонних укріплень. Про це заявив голова Запорізької ОВА Іван Федоров в прямому ефірі телемарофону. Детальніше - "ЗаБор". 

Нагадаємо, ще в січні 2024 року "ЗаБор" писав, що Запорізька ОВА не змогла провести тендери на закупку фортифікацій для оборони регіону. Тоді повідомлялось, що причина скасування торгів – службова записка фінансового департаменту, у якій повідомлялося про відсутність коштів. 

13 лютого новий голова ЗОВА Іван Федоров повідомив наступне: "в ЗМІ поширювалася інформація начебто Кабмін не виділив кошти на придбання загороджувальних пірамід для укріплення лінії оборони Запорізької області, а тому обласна влада скасувала тендер. Дійсно, цей тендер був скасований. Були інші поважні причини, які з огляду на підступність ворога озвучити не можемо. Але запевняю, що всі закупівлі для підвищення обороноздатності Запорізького краю здійснюються в плановому порядку. Завдяки підтримці Президента України та Уряду наша область першою отримала всі необхідні фінансові ресурси. Проблем з фінансуванням немає".

А 21 лютого Федоров провів брифінг, на якому розповів про ситуацію з будівництвом оборонних споруд-укріплень.

"Цілодобово майже ведуться роботи з будівництва оборонних споруд, як військовими, так і цивільними підрядниками. Звичайно, деталі ми розкривати цієї роботи не будемо, але копаємо цілодобово, робимо зовсім несподівані речі для ворога, майже цілодобово, великою кількістю людей. По-друге, наша мета -  підсилити наших захисників всіма засобами, які ми можемо зібрати та придбати за місцеві бюджети територіальних громад Запорізької області. Тому вже найближчими днями буде передана перша партія з сотень дронів на військові частини Запорізького напрямку. І буквально на наступному тижні ми розпочнемо придбання не лише дронів, а всіх тих засобів, які сьогодні вкрай необхідні для наших захисників. Це будуть і засоби радіоелектронної боротьби, і ті автівки, які сьогодні потрібні. Також ремонт та розхідні матеріали для автівок для наших військових, а також безпілотні платформи. Це буде комплексна підтримка наших військових", - зазначив тоді Іван Федоров.

Сьогодні, 3 березня, голова ЗОВА в прямому ефірі озвучив цифру коштів, що виділені на обороні споруди. За словами посадовця, 1,3 мільярда гривень – рекордна сума, яку Кабмін виділив на будівництво фортифікаційних споруд на Запорізькому напрямку.

«Військові та цивільні підрядники працюють швидко та якісно. Будівництво ведеться зранку і продовжується пізно ввечері. Деякі роботи проводяться навіть вночі», – наголосив Іван Федоров.

Він запевнив, що роботи будуть виконані в найкоротші терміни.

Рубежі зводяться коштом резервного фонду державного бюджету, за кошти місцевих бюджетів, за рахунок військового ПДФО та за благодійні кошти на спецрахунку НБУ.

«Безпосередньо на території Запорізької області виділено більш ніж 1,3 мільярда для будівництва фортифікаційних споруд, і це будівництво ведеться зранку і продовжується пізно ввечері. Деякі роботи проводяться вночі. Все робиться для того, щоб якомога швидше надати відчуття безпеки і цивільним мешканцям на території Запорізької області, і, звичайно, військовим», — заявив Федоров.

Голова ЗОВА заявив, що до будівництва залучено як військових, так і цивільних підрядників.

Просмотров: 550. Теги: укрытия оборона
Поделиться: