На Запоріжжі йде активне будівництво оборонних укріплень, а для окупантів готують несподіванки (відео)

Опубликовано 2024/02/22 - 11:20

Вчора, 21 лютого, голова ЗОВА Іван Федоров розповів про ситуацію з обороною Запорізької області. За його словами, на Запорізькому напрямку подекуди співвідношення сил 1:12. Він запевнив, що в області зараз йде активне будівництво оборонних укріплень й для окупантів готують несподіванки. Також на брифінгу Федоров заявив, що у Запоріжжі буде запущена прискорена програма відновлення та компенсації за зруйноване житло. Також він анонсував проведення в обласному центрі контртерористичних заходів. Детальніше - "ЗаБор".

Цілодобове будівництво оборонних споруд

Голова області Іван Федоров провів брифінг, на якому розповів про ситуацію з будівництвом оборонних споруд-укріплень.

"Цілодобово майже ведуться роботи з будівництва оборонних споруд, як військовими, так і цивільними підрядниками. Звичайно, деталі ми розкривати цієї роботи не будемо, але копаємо цілодобово, робимо зовсім несподівані речі для ворога, майже цілодобово, великою кількістю людей. По-друге, наша мета -  підсилити наших захисників всіма засобами, які ми можемо зібрати та придбати за місцеві бюджети територіальних громад Запорізької області. Тому вже найближчими днями буде передана перша партія з сотень дронів на військові частини Запорізького напрямку. І буквально на наступному тижні ми розпочнемо придбання не лише дронів, а всіх тих засобів, які сьогодні вкрай необхідні для наших захисників. Це будуть і засоби радіоелектронної боротьби, і ті автівки, які сьогодні потрібні. Також ремонт та розхідні матеріали для автівок для наших військових, а також безпілотні платформи. Це буде комплексна підтримка наших військових", - зазначив Іван Федоров.

За словами Федорова, українські військові на Запорізькому напрямку зараз героїчно відбивають штурми ворожої армії. Так, він заявив, що подекуди ворог в 12 разів переважає ЗСУ в кількісному складі.

"Вчора закінчили об'їзд військових частин. Звичайно, сьогодні військові роблять героїчні справи ті, які ворог навіть не міг собі очікувати. Сподіваюсь, що найближчими тижнями, відзнакою будуть нагороджені ті військові, які за останні 4-5 днів відбивають штурми ворога, коли, на жаль, ворог подекуди в 12 разів перевищує в кількісному складі наші Сили оборони на території Запорізької області", - сказав він. 

Крім того, Федоров зазначив, що сьогодні було проведено засідання Ради оборони Запорізької області, на якій обговорили питання щодо посилення оборони міста Запоріжжя.

Варто зазначити, що днями Генштаб ЗСУ на своїй офіційній сторінці в соцмережі публікував фото з місць будівництва оборонних споруд. Можна припустити, що деякі з них стосуються й Запорізької області.

Компенсації за зруйноване житло та контртерористичні заходи у Запоріжжі

На брифінгу Іван Федоров також розповів, що у Запоріжжі буде запущена прискорена програма відновлення та компенсації за зруйноване житло:

"Сьогодні (21 лютого - ред.), ми з командою спільно з представниками міської влади об'їхали 9 з 12 зруйнованих будинків. Наша мета сьогодні - опрацювати питання не лише відновлення житлових будинків, а й запропонувати нашим мешканцям можливість отримати компенсацію за зруйноване майно для того, що якомога швидше вирішити їх питання й знайти можливість надати нове житло", - заявив очільник Запорізької ОВА.

Він анонсував, що сьогодні, 22 лютого, вони проведуть нараду з міністерством, яке відповідає за виплати. Федоров сказав, що сподівається, що їм вдасться вирішити питання з відбудовою та виплатами швидко, щоб запоріжці змогли вже за декілька місяців повернутись у свої будинки.

Водночас на питання від журналістів чи можливі такі компенсації за жителів прифронтових населених пунктів, як Оріхів або Гуляйполе, Федоров заявив, що на сьогодні компенсації передбачені лише на територіях можливих, а не постійних бойових дій. Однак він заявив, що вони будуть намагатись надати компенсацій й тим мешканцям, які знаходяться в безпоседеній близькості до бойових дій.

"З іншого боку, наприклад, Комишуваха, яка знаходиться приблизно в 20, може більше, кілометрах від Запорізької лінії фронту, там вже мешканці отримують компенсацію. Чому так відбувається? Тому, що сьогодні статус житла, в тих населених пунктах, які знаходяться в безпосередній наближеності до лінії бойових дій, є складнощі і з роботою комісій й з тим, що майно може зіпсуватись кожного дня й стати ще в гіршому стані. Саме тому законодавством прийнято саме такі норми", - заявив Федоров.

Також Федоров анонсував проведення у Запоріжжі контртерористичних заходів. За його словами це є необхідним, адже Запоріжжя прифронтове місто, яке приймає у себе велику кількість переселенців (понад 200 тисяч внутрішньо переміщених осіб).

"Ми розробимо механізм ідентифікації осіб, які проживають у будинках та квартирах. Це необхідно для забезпечення допомоги нашим силовим структурам та запобігання диверсійним акціям", - розповів Федоров.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 1219. Теги: Федоров Иван социальные выплаты
Поделиться: