Мешканці зруйнованих російськими ракетами будинків у Запоріжжі вимагають від міської та центральної влади компенсацій

Опубликовано 2023/01/24 - 09:51

Після жорстокої трагедії у Дніпрі та успішних зборів для постраждалих, у Запоріжжі спалахнув скандал через виплати компенсацій тим, хто втратив житло. Так, мешканці зруйнованого будинку в Осипенківському мкр-н розповіли, що не отримали жодних виплат за втрачене житло та майно. Щоб їх зрештою почули – люди публічно звернулися до місцевої та центральної влади. Докладніше – "ЗаБор".

Нагадаємо, що після ракетного удару РФ по житловому будинку в Дніпрі та успішних зборів для постраждалих, у соцмережах вибухнув скандал про розміри допомоги жителям Запоріжжя, які постраждали від таких же ракетних ударів. Тоді одна із запоріжакок у соцмережах розповіла, що міська влада виплатила постраждалим лише по 6 тисяч гривень і все.

Після цього мерія таки вирішила виділити допомогу у розмірі 10 тисяч на місяць кожному, хто втратив житло в результаті російських терактів у Запоріжжі. Також депутат запорізької міськради Регіна Харченко у своїх соцмережах прокоментувала скандал із виплатами та пояснила, чому саме склалася така ситуація. При цьому, її пост дехто сприйняв доволі негативно і назвав його "виправданнями".

Так, мешканці багатоповерхового будинку за адресою Зестафонська, 8, який був зруйнований внаслідок російських ракетних обстрілів, вийшли мирну акцію, щоб достукатися на міську та центральну владу.

Люди розповіли "ЗаБору", що після жорстокого теракту, 9 жовтня 2022 року, не отримали жодних виплат за втрачене житло та майно. Так, за словами місцевих мешканців, на даний момент вони можуть отримувати виплати ВПО – тобто щомісяця по 2 тисячі гривень. При цьому ці виплати вирішили зробити навіть не з ініціативи місцевої влади, а лише після вимог постраждалих.

"Ця трагедія, яка відбулась 9 жовтня 2022 року зруйнувала і поділила життя людей на ДО та ПІСЛЯ. Наша місцева влада ніяким чином не допомагає. Люди втратили житло, люди втратили майно, втратили спогади, бо всі речі не збереглись. Загинули люди і їх вже нічого не поверне. Ми сподівалися, що місцева влада зверне на нас увагу і нам опорою. Як от у Дніпрі. Люди згуртувалися, люди допомагали, місцева влада в перших рядах була біля будинку, біля людей. А наша влада.. Пан Куртєв прийшов, сфотографувався і пішов. Тільки на 40-ий день він прийшов і шось тут пообіцяв. Люди отримали ВПО і то, тільки після самого настояння людей. Це була не ініціатива влади, а це люди які отут проживають (на Зестафонській, 8, - ред.). Їм не надали ні матеріальної, ні емоційної, ніякої підтримки", - розповіла мешканка зруйнованого будинку.

За словами жінки, станом на 22 січня 2023 року, немає даних щодо загиблих внаслідок російського теракту. Вона розповіла, що з трагедії пройшло вже 4 місяці, а й досі деяким мешканцям тест ДНК не зробили.

"Це емоційне знущання з людей. Багато людей просто втомились. Деякі одразу емоційно реагували на те, що відбувалось, деякі трималися. Пройшло 4 місяці до людей зараз тільки починає приходити розуміння, що взагалі відбувається. І що вони просто кинуті напризволяще. Людям немає ніякої компенсації не за ви наймання житла. Тут навіть за вивоз сміття людям до сих пір присилають платежі. Влада не може розібратися. Ми звертаємось і просимо допомоги. Просто зверніть увагу!", - сказала мешканка зруйнованого будинку.

Всі жителі зруйнованого дому на вулиці Зестафонскій заявили, що деякі й досі навіть не отримали грошової виплати ВПО. Тож вони публічно, разом зі своєю адвокаткою Анною Ревковою, публічно звернулись до місцевої та центральної влади, аби їм виплатили матеріальну допомогу за зруйноване житло.

"Пане Президенте, пане Куртєв та пане Старух, я щиро сподіваюсь, що відчайдушний крик по допомогу мешканців зруйнованого будинку по Зестафонській, 8 буде вами почутий. Я маю надію, що вказані особи незабаром отримають компенсацію, аби придбати нове житло. Оскільки протягом тривалого часу, чотирьох місяців, ці люди не мають власного житла, взимку вони не мають, де жити. Адже, як показує практика, вирішувати вказані питання оперативно можна, про що свідчать події у Дніпрі", - заявила адвокат

Варто зазначити, що схожа ситуація склалась і з мешканцями зруйнованого будинку на вулиці Сталеварів. Все, що вдалось зробити мешканцям розбитої внаслідок обстрілу запорізької чотириповерхівки по вулиці Сталеварів, 16 – це оформити статус ВПО та отримувати щомісячно по дві тисячі гривень.

"Ми деякий час проживали на дачі, оскільки боялися залишатися в місті, зараз мешкаємо на квартирі у родичів. За цей час влада жодного разу нам не телефонувала, не питала, де ми мешкаємо, чи потрібна якась допомога. Я робила запит і на облдержадміністрацію, звернення було зафіксовано, але ніякої відповіді наразі немає", - розказала "Суспільне Запоріжжя" мешканка будинку Тетяна Яблуновська

Ні допомоги, ні iнформацiї, ні зв’язку з владою, навіть не розібрані завали після обстрілу будинку, каже жителька зруйнованої квартири у третьому під’їзді того ж будинку Наталія Єрофеєва.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 2681. Теги:
Поделиться: