Дві машини, будинок і квартиру змогла придбала родина Запорізького екс-воєнкома за часи війни

Опубликовано 2024/04/11 - 14:56

Колишнього очільника Запорізького військомату ( ТЦК) підозрюють не тільки в махінаціях з бойовими виплатами, а й у незаконному збагаченні. Так, правоохоронці вважають, що рухоме і нерухоме майно, яке придбало за останні два роки його родина, вони не могли заробити легально.

Нагадаємо, "ЗаБор" розказував, що колишнього керівника Запорізького обласного ТЦК (воєнкомату) затримало ДБР ще у серпні 2023 року. За даними слідства, він організував підвищені військові виплати для наближених осіб та допомагав представникам місцевого злочинного угрупування ухилятися від відповідальності. Президент звільнив його з посади. А в Києві суд одразу ж обрав йому запобіжний захід.

Поліція вважає, що придбані в 2022-23 роках квартира і будинок, оформлені на доньку і дружину, можуть бути ознаками незаконного збагачення. Наприкінці березня суд призначив експертизи з оцінки цієї нерухомості  

Так, в березні 2023 року дружина голови ТЦК (Геннадія Яременко) Тетяна Яременко, яка працювала в іншому ТЦК, придбала в селищі Бабурка поряд з Хортицьким районом Запоріжжя ділянку на 15 соток з будинком на 148 квадратних метрів. Вартість будинку в договорі купівлі-продажу та її декларації вказана в 646 960 гривень. За співпадінням цієї суми в витязі на кадастрову ділянку, деклараціях подружжя Яременок та судовому реєстрі і вдалось точно з’ясувати, ким цікавляться слідчі, повідомляє ЗЦР. 

Також в квітні 2023 року донька Яременко придбала квартиру в 66 квадратних метрів ціною 1,627 мільйона гривень. В якому саме місті купували квартиру поки що невідомо.

Протягом 2022-2023 років Тетяна Яременко та її син (від попереднього шлюбу) купували і продавали дві автівки – “паркетник” MAZDA CX-5 і повнорозмірний седан MAZDA 6. 

Нагадаємо, як повідомляв "ЗаБор" , НАЗК було встановлено, що дружина начальника Запорізького обласного ТЦК придбала у підлеглого свого чоловіка автомобіль MAZDA CX-5. І здається нічого кримінального тут немає, але... продав їй авто підлеглий чоловіка за ціною аж за 800 тисяч гривень меншою за його ринкову вартість. А після цього воєнком приймав рішення стосовно підлеглого - надати йому відпустки для виїзду за кордон.

Слідчі Нацполіції ретельно вивчили доходи Геннадія Яременка та його дружини й дійшли висновку - він не міг заробити легально на таку нерухомість та машини. Вони звернулись до суду, щоб той надав дозвіл на огляд експертами будинку і квартир для визначення їх ринкової вартості. Суддя задовольнив їх клопотання. 

Наприкінці березня 2023 року ДБР оголосило, що незабаром розпочнеться суд у справі Геннадія Яременка за звинуваченням у безпідставному нарахуванні бойових виплат своїм підлеглим. Суму зайвих виплат оцінюють у мільйон гривень.

Просмотров: 1380. Теги: военкомат
Поделиться: