В корупційний скандал потрапив запорізький воєнком: подробиці

Опубликовано 2023/09/10 - 18:22

Нацагентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило факти незаконного отримання подарунків колишнім начальником Запорізького обласного віськомату (територіального центру комплектування). Детальніше - "ЗаБор". 

НАЗК було встановлено, що дружина начальника Запорізького обласного територіального центру комплектування) придбала у підлеглого свого чоловіка автомобіль MAZDA CX-5. І здається нічого кримінального тут немає, але... продав їй авто підлеглий чоловіка за ціною аж за 800 тисяч гривень меншою за його ринкову вартість.

А після цього воєнком приймав рішення стосовно підлеглого - надати йому відпустки для виїзду за кордон.

Також НАЗК виявили корупційну ситуацію з сином воєнкома Львова (керівника об’єднаного районного ТЦК міста . 

Він отримав подарунок у вигляді недобудованого будинку площею 638 квадратних метрів і прибудинкової території в селищі Брюховичі Львівської області.

Жінка ж, яка подарувала сину воєнкома вказаний об'єкт нерухомості, пов’язана особистими стосунками із чоловіком (виховують спільну малолітню дитину), який перебуває на обліку в цьому ж ТЦК і є особою, придатною до проходження служби в умовах війни. Згаданий чоловік від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну жодного разу не був викликаний для проходження військово-лікарської комісії, оновлення даних чи виконання інших мобілізаційних розпоряджень.

"Згідно із законодавством, воєнкомам (як особам, зазначеним у п., п. 1, 2 ч. 1 ст. 3 Закону про запобігання корупції) забороняється безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб, якщо такі подарунки пов’язані з виконанням воєнкомами своїх службових повноважень", – наголосили в НАЗК. 

Так, подарунком вважаються грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, які надають/одержують безоплатно або за ціною, нижчою від мінімальної ринкової.

Дії воєнкомів кваліфіковані за ст. 172-5 (порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків) Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачає покарання у вигляді штрафу з конфіскацією подарунків.

НАЗК передав ці справи до Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України. 

Просмотров: 1301. Теги: военкомат
Поделиться: