Брати колишніх нардепів-зрадників Медведчука та Козака отримали підозри від СБУ та ДБР

Опубликовано 2024/06/10 - 15:41

Служба безпеки (СБУ) та Державне бюро розслідувань (ДБР) зібрали докази злочинної діяльності Сергія Медведчука та Богдана Козака – братів колишніх народних депутатів Віктора Медведчука і Тараса Козака, які підозрюються у держзраді. Про це повідомила прес-служба СБУ. Детальніше - "ЗаБор"

Нагадаємо, що у вересні 2022 року колишній нардеп від ОПЗЖ Віктор Медведчук був обміняний на 200 українських захисників. 

Раніше стало відомо, що Оксана Марченко (дружина Медведчука) володіла частиною акції запорізького заводі "Дніпроспецсталь". Тоді суд арештував її активи на суму 440 млн гривен. Також суд арештував чергові активи дружини Віктора Медведчука у Запоріжжі на понад 1 мільярд гривень.

У грудні 2023 року стало відомо, що екснардеп Медведчук заволодів залізорудним комбінатом на окупованій частині Запорізької області.

Наразі зараз СБУ повідомляє, що Медведчук, Козак та їхні брати  переховуються за межами України і здійснюють підривну діяльність на користь рф.

Слідством встановлено, що Сергій Медведчук і Богдан Козак причетні до фінансових махінацій на шкоду Україні протягом 2017-2023 років.

Мова йде про умисно виведені «в тінь» мільйони гривень, внаслідок чого до державного бюджету не надійшло понад 75 млн грн податків. За оперативними даними, ці кошти були спрямовані для фінансування війни рф проти нашої держави.

Для реалізації оборудки фігуранти задіяли львівську компанію з виробництва будівельних матеріалів, якою вони управляли як бенефіціарні власники.

За їхньою вказівкою топменеджмент підприємства не обліковував частину продукції і нелегально продавав третім особам.

У такий спосіб учасники «схеми» ухилялися від сплати податків за реалізовану продукцію.

Для цього директор і бухгалтер компанії вносили недостовірні відомості до фінансово-звітної документації.

Ініційована Службою безпеки судово-економічна експертиза підтвердила факти нанесення державі збитків на мільйони гривень та привласнення цих грошей на користь фігурантів.

На підставі зібраних доказів Сергію Медведчуку та Богдану Козаку заочно повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів).

Дії їхніх спільників – директора і бухгалтера підконтрольної компанії, які перебувають в Україні додатково кваліфіковано за ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення).

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує тюремне ув’язнення.

Комплексні заходи проводили співробітники Управління СБУ у Львіській області спільно з слідчими ДБР і за процесуального керівництва обласної  прокуратури.

Просмотров: 87. Теги: Медведчук СБУ
Поделиться: