Запоріжжя чи Запорожжя: міська влада запустила онлайн опитування щодо назви міста

Опубликовано 2023/06/28 - 15:55

Від вчорашнього дня в Запоріжжі не вщухають розмови про можливе перейменування обласного центру через рекомендації Нацкомісії. Тепер міська влада запустила онлайн опитування серед місцевих жителів щодо назви міста. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, вчора стало відомо, що Національна комісія зі стандартів державної мови заявила, що назва Запоріжжя входить до переліку населених пунктів, які треба перейменувати. Цю ситуацію прокоментував відомий український мовознавець Олександр Авраменко і заявив, що Запоріжжя - це історична назва і рішення про перейменування - це якесь непорозуміння. А омбудсмен із захисту державної мови й зовсім офіційно звернувся до міністра освіти із проханням скасувати рішення Нацкомісії через його недоцільність.

Тепер в.о.мера Запоріжжя у своєму Телеграм-каналі прокоментував всю цю ситуацію і неочікувано запустив опитування щодо назви міста. Там він питає у містян яку б назву обласного центру вони хотіли б бачили "Запоріжжя" чи "Запорожжя".

До того ж Анатолій Куртєв чомусь пише, що це саме запоріжці звернулися до Нацкомісії зі стандартів державної мови з проханням перейменувати місто.

"Чи потрібно перейменовувати Запоріжжя? До Нацкомісії зі стандартів державної мови звернулися мешканці нашого міста з пропозицією про перейменування Запоріжжя на Козацьку назву Запорожжя. Нам важлива думка кожного містянина. Тому пропонуємо вам взяти участь в опитуванні під цим постом", - написав в.о.мера.

Варто зазначити, що за майже годину з моменту публікації опитування його пройшли вже понад 25,5 тисяч користувачів. Наразі 96% підтримують поточну назву Запоріжжя і 4% - за те, щоб перейменувати місто на Запорожжя.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 2533. Теги:
Поделиться: