Нацкомісія по мові включила Запоріжжя в перелік населених пунктів на ... перейменування

Опубликовано 2023/06/27 - 20:01

Національна комісія зі стандартів державної мови рекомендує розглянути перейменування 1400 населених пунктів України, серед яких опинилося і місто Запоріжжя. Аргументують це тим, що назва може не відповідати лексичним нормам. Детальніше - "ЗаБор". 

Філологи та історики закладів вищої освіти з усіх регіонів України склали перелік з 1400 міст та сіл, які рекомендується перейменувати, на виконання закону "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні й деколонізацію топонімії".

Як з'ясувалося,  Запоріжжя входить до переліку назви сіл, селищ, міст області, які "можуть не відповідати лексичним нормам української мови, зокрема стосуватися російської імперської політики".

Комісія не пояснила, чому Запоріжжя не відповідає новому законодавству. Але запоріжці у коментарях до цієї новини в пабліку ЗаБору у Телеграмі, вважають, що річ йде про одну букву у назві міста. Замість "Запоріжжя" лексично правильніше було б - "Запорожжя". 

Нацкомісія рекомендує обґрунтувати доцільність збереження поточної назви або запропонувати нову назву. На це місцевій владі надається шість місяців. Якщо цього не зроблять, парламент змінюватиме назву міста за рішенням комісії.

Варто зазначити, щоб перейменувати Запорізьку область, потрібно вносити зміни до Конституції, для чого потрібна підтримка парламенту понад 300 голосів.

Водночас щоб перейменувати Запорізьку область, потрібно вносити зміни до Конституції, для якого має бути підтримка парламенту понад 300 голосів. В Україні вже є прецеденти, коли змінювали обласний центр, залишивши назву регіону – Дніпро та Дніпропетровська область, Кропивницький та Кіровоградська область.

 Ця комісія має великий вплив на зміну топонімів, діяльність її спрямовується та координується Кабміном, заявляє Українська правда

Просмотров: 2116. Теги:
Поделиться: