Яка ситуація у Дубовці в Запоріжжі: обміління ставків, неробочі атракціони та юридичні проблеми парку (фото, відео)

Опубликовано 2023/09/22 - 16:12

Центральний парк є одним із найпопулярніших місць відпочинку у запоріжців, однак не дивлячись на це там є проблеми, які ніхто не вирішує і які з часом стають все гострішими.  Так, в парку падає рівень води у двох ставках та є загроза пересихання їх з'єднання. Там також не працюють комунальні атракціони, а лише приватні. З'явилась нова зона відпочинку, яка шкодить зеленій зоні парку. А ексдиректор Дубовки розповідає, що у парку є юридичні проблеми, тому що мерія ліквідувала КП Дубовий гай і це вже не комунальна установа, де немає дирекції. А за порядком тут слідкують чим далі, тим менше. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, весною "ЗаБор" вже розповідав про те, що центральний парк Запоріжжя "Дубовий гай" прийшов у занедбаний стан через неналежний нагляд. Там була знищена поливна система парку, через підйом ґрунтових вод, підгнили металеві конструкції атракціонів. До того ж у парку не залишилось ні одного здорового дубу.

Пересихання ставків

Через підрив Каховської ГЕС у Запоріжжі протягом всього літа знижується рівень води у всіх річках та ставках, що розташовані тут. Від цього постраждав й центральний парк Запоріжжя.

У Дубовці стрімко падає рівень води у двох ставках, які розташовані тут. Через це є загроза тому, що їхнє з'єднання повністю пересохне. При цьому ставки парку не мають з'єднання з річками.

2.jpg

"ЗаБор" запитав у місцевих співробітників парку КП Титан, однак вони не змогли пояснити чому пересихають ставки. Як припускає колишня директорка парку Дубовий Гай Вікторія Чікалова, що через падіння рівня води у Дніпрі, падає й рівень ґрунтових вод. 

І можливо станеться така ситуація, що ставки повністю пересохнуть, якщо їх штучно не поповнювати водою. 

До речі за парком можна побачити як сильно впав рівень води у гирлі Мокрої Московки, де колишнє річище вже заросло зеленню. 

Парк чи не парк?

Нагадаємо, "ЗаБор" писав, що мерія провела "реформу" й ліквідувала КП "Дубовий Гай", парк було передано до КП "Титан". Й, по суті, було ліквідовано дирекцію парку та звільнено його співробітників. 

Тепер ексдиректорка парку розповіла "ЗаБору", що внаслідок цього парк знаходиться у "підвішеному" юридичному стані. Тобто через ліквідацію КП не зрозуміло чи парк це взагалі. Сама ж Чікалова називає наразі це просто "територією".

Також у парку не проводяться ніяких робіт у готелі "Sunrise". Сьогодні, 22 вересня, рівно рік з того моменту, як російські окупаційні війська розбомбили готель.

Колишня директорка припускає, що якщо почнуться роботи з реконструкції у готелі, то власнику прийдеться оформлювати документи і платити гроші за територію. До того ж за її словами, на території Дубовки не може бути розміщено готель (як на природоохоронній зоні). Саме через це ніякі роботи власник "Sunrise" наразі не проводить. 

Мерія ж не може пояснити, чому роботу не ведуться і кажуть тільки, що це приватна територія. Хоча парк знаходиться в комунальній власності. 

10.jpg

Як працюють розважальні центри та атракціони у Дубовці?

В парку комунальні атракціони не працюють. Нагадаємо, "ЗаБор" розповідав про те, що більшість конструкцій згнила через неналежний догляд і є загроза падіння деяких із них. 

Однак при цьому у парку продовжують працювати приватні атракціони. 

Що по чому?!

Тут є електромашинки, які знаходяться біля входу в парк (вартістю 100 гривень за 10 хвилин), надувна гірка та джамп (вартістю 50 гривень за 10 хвилин). Також у Дубовці є атракціон віртуальної реальності (за ціною 100 гривень квиток), електромашинки та сальто "Hawk" - також за ціною 100 гривень.

Тут також можна покататися на поні та конях за 100 - 150 гривень. Прокат велосипедів - 100 гривень за годину, 400 в день. Також є аерохокей - 30 гривень.

Працює тут мотузковий парк (ціни на фото).

889.jpg

Також варто зазначити, що цього року біля першого мосту в Дубовці з'явилась літня зона для відпочинку. Однак розташована вона просто на зеленій зоні. Там є лабіринт для дітей, а також столики, на яких можуть розміститися батьки. І зелена зона під цією розважальною зоною просто знищується. 

6.jpg

У Дубовці також останнім часом почали з'являтися нові кіоски.

Тут треба додати, що в парку за порядком майже ніхто не слідкує. Так, містяни почали вигулювати собак у парку (попри попередження про штрафи). 

Також тут рибаки постійно рибалять і виловлюють рибу, що запускали сюда спеціально після очищування ставків.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 1612. Теги: Дубовая роща
Поделиться: