Як знайти роботу та не натрапити на шахраїв - інструкція
Опубликовано 2022/09/27 - 22:26
У кризовий час збільшується кількість шахраїв, які хочуть нажитися на чужих проблемах. Це стосується навіть пошуку роботи.
Тому критично дивіться на вакансії, не соромтеся гуглити відгуки та перевіряти рейтинги роботодавців. Так ви зможете знайти найкращих та найбільш чесних. Так само, як відгуки користувачів показують найбільш даючі слоти на гроші в Україні.
На що звернути увагу при пошуці роботи
- Якщо для отримання роботи від вас хочуть грошей - це пастка. Навіть якщо гроші потрібні, щоб вислати вам матеріали для роботи і т.д. Такі вакансії закривайте одразу. Або ж можна відправити скаргу адміністратору сайта.
- Також не варто вестися на вакансії, які вимагають від вас прикидатися кимось іншим. Наприклад, англомовні колл-центри, які змушують робітників називатися Джоном чи Мері. Або сайти знайомств, що набирають перекладачів писати листи замість наречених. Якщо компанія обманює користувачів - що заважає їй обманути робітників?
- Поцікавтеся одразу, чи пропонує роботодавець офіційне оформлення. Не варто погоджуватися на неофіційну працю, якщо це не остання вакансія у вашому місті.
- Одразу проясніть питання зарплати. Не ведіться, якщо вам обіцяють мінімалку. А потім зростання зарплати десь через півроку чи у випадку досягнення певних показників. Як показує практика, роботодавець, що багато обіцяє, але все не зараз - навряд чи виконає свої обіцянки.
- Зарплата “від виробітку” спрацьовує лише в тому випадку, коли роботодавець гарантує відповідне завантаження працівника роботою. Якщо ви не впевнені, що роботи вистачить на адекватний результат - пошукайте іншу вакансію.
Де шукати надійні вакансії
Жодне місце розміщення вакансії не гарантує, що вона буде адекватною. Гарну посаду можна знайти як на ворк.юа, так і в Телеграм-чаті. Тож, головне - не бійтеся перевіряти роботодавця.
Запитайте про нього знайомих, подивіться відгуки на відповідних ресурсах. Позитивні коментарі працівників - краща реклама.