У Запоріжжі на зиму влада готує три сценарії проходження опалювального сезону. Також місцева влада обіцяє бізнесу компенсувати встановлення генераторів і когенераційних установок, але... є нюанси. Детальніше - "ЗаБор"
При відключенні міста від електропостачання, до котелень, теплових мереж будуть підключені когенераційні установки. Наприкінці листопада перші когенераційні установки надійдуть до Запоріжжя від міжнародних партнерів.
Варто додати, у Запорізькій області — понад 200 котелень, понад 3,5 тисячі багатоповерхових житлових будинків, понад 400 об’єктів соціальної сфери, понад 90 закладів охорони здоров’я, понад 170 закладів освіти.
95% осель у Запоріжжі та області вже підключені до теплопостачання. Також стало відомо про три сценарії проходження опалювального сезону.
Перший — без відключень електроенергії, другий із використанням генераторів у котельнях під час короткострокових відключень, до 8 годин, і третій, найгірший, на випадок тривалих блекаутів.
«Малий та великий бізнес теж має буде готовим до відключень світла. При цьому бізнесу будуть компенсувати встановлення когенераційних установок для того, щоб працювати при відключенні світла. Два підприємства у Запоріжжі вже закупили когенераційні установки», — наголосив Іван Федоров під час брифінгу
У Запорізькій ОВА анонсували програму на регіональному рівні, яка передбачає співфінансування на встановлення когенераційних та генераційних установок.
Про це йдеться на сайті ЗОВА.
Представникам бізнесу презентували проєкт програми з відшкодування витрат на придбання обладнання для енергонезалежності. Затвердити її планують на наступній сесії Запорізької міськради.
З маленькими генераторами буде впроваджена така ж система компенсації для електроживлення бізнесу.
"Ми розробили порядок часткового відшкодування вартості витрат на придбання обладнання по виробництву електроенергії – генераторів та когенераційних установок. Процедура максимально спрощена – всі документи подаються до ЦНАПу. Компенсуватимемо в середньому 10% вартості обладнання" – зазначила заступниця міського голови м. Запоріжжя Елла Слепян.
Підприємці поцікавилися, чи є можливість компенсації за вже придбане обладнання. Іван Федоров відповів, що відшкодування коштів поширюється виключно на підприємців, які придбають обладнання до кінця поточного року. Представники бізнесу також цікавилися, чи охоплює програма підприємства критичної інфраструктури. Очільник регіону зазначив, що вони також можуть розраховувати на фінансову підтримку.