В Запорізькій області на стелі, ремонт якої спричинив скандал, допустили помилку в написанні регіону (фото)

Опубликовано 2024/01/30 - 12:07

На початку осені минулого року в Запоріжжі виник гучний скандал через ремонт стели на в'їзді до регіону. Так, нещодавно показали вже реконструйовану стелу з новим написом назви області. Там додали напис англійською й там припустилися помилки в написанні. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, у вересні 2023 року навколо обласної влади Запоріжжя виник новий корупційний скандал. Так, стало відомо, що в Запорізькій області неочікувано почали проводити ремонт стели, яка знаходиться на кордоні із Дніпропетровщиною.

Тоді довгий час пресслужба ЗОВА ніяк не коментувала цю реконструкцію й тільки через 1,5 місяця голова ОВА Юрій Малашко заявив, що роботи проводяться не коштом обласної державної адміністрації. За його словами, реконструкцію проводить колишня Служба автомобільних доріг.

Так, днями на в'їзді до Запорізької області вже відкрили нову реконструйовану стелу. Після цього місцеві мешканці помітили, що на новій стелі в назві регіону англійською мовою було припущено помилку - замість "Zaporizhzhia" написано "Zaporizhzhya".

Така транслітерація є неправильною згідно з постановою Кабінету міністрів від 27 січня 2010 року, адже за тим документом літера "Я" в кінці слова повинна транслітеруватися у сполучення "IA".

Реконструкцію стели для запорізького медіа "SODA" прокоментував начальник Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Запорізькій області Олег Галич, яка й відповідальна за ремонт. За його словами реконструкцію вирішили провести тому, що стела була у занедбаному стані. Цікаво, що її ремонт планували провести ще у 2022 році, однак відклали через повномасштабну війну.

За даними Галича, орієнтовна вартість реконструкції складає близько 680 тисяч гривень, однак роботи ще не прийняті, акти виконаних робіт не підписані, тому не оплачені. Відомо, що роботи виконувала фірма ТОВ "ПМК-21". Повідомляється, що найближчим часом помилку в написанні назви регіону обіцяють виправити.

"Завдяки пильним громадянам та журналістам, було виявлено помилку саме в одній букві транслітерації. Поки що таке трапляється в нашій країні та, на жаль, помилку допустив й наш субпідрядник. [...] Відповідний припис на заміну літер вже виписано, й "ПМК-21" вже замовив виготовлення літери "|". Найближчим часом помилку в назві на стелі буде виправлено", - каже начальник Служби Олег Галич.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 3147. Теги: реконструкция
Поделиться: