В Запоріжжі з’явився новий університет з активами майже в 1 мільярд гривень

Опубликовано 2023/03/16 - 16:14

Несподівано для багатьох у Запоріжжі утворився новий університет, це відбулось шляхом об'єднання ЗДМУ із Запорізькою медичною академією післядипломної освіти. При цьому у самому медичному університеті ходить власна думка, щодо того для чого саме була проведена така реорганізація двох вищих навчальних закладів. Докладніше - "ЗаБор".

Стало відомо, що нещодавно Запорізький державний медичний університет об'єднався з Запорізькою медичною академією післядипломної освіти. Внаслідок цього у Запоріжжі утворився новий вищий навчальний заклад, який має назву "Запорізький державний медико-фармацевтичний університет".

Варто зазначити, що Кабмін підтримав ініціативу, щодо об'єднання двох ВНЗ ще у жовтні 2022 року. Тоді, 28 жовтня, на урядовому порталі було опубліковано відповідну заяву щодо цього.

"В Україні триває повномасштабна війна. Тому прийняття такого рішення повністю відповідає сучасним викликам та базується на головній задачі – ефективно використовувати наявні ресурси та удосконалювати освітній процес у закладах вищої освіти. Ми зможемо забезпечити безперервність навчання майбутніх лікарів. Крім того, процес створення такого медуніверситету відбуватиметься виключно в інтересах студентів, лікарів та науково-педагогічних працівників, щоб в результаті об’єднання ми отримали висококонкурентний та спроможний вищий навчальний медичний заклад", – заявив тоді міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Цікаво те, що про реорганізацію двох ВНЗ багато працівників самих навчальних закладів не знали до 2023 року. Так, перша нарада щодо реорганізації пройшла лише 23 січня 2023 року.

Можливість подовжити ректорство

Варто зазначити, що серед працівників ЗДМУ ходить думка, що таку реорганізацію навчальних закладів у Запоріжжі затіяло керівництво ВНЗ. Там припускають, що таким чином ректор закладу Юрій Колесник хоче подовжити свій термін на керівній посаді. Все через те, що він знаходиться на посаді голови закладу вже третій термін підряд. А з листопада 2022 року в Україні прийняли законопроект, за яким ректором ВНЗ можна бути лише два строки і не більше 10 років. А внаслідок реорганізації виникає новий навчальний заклад і таким чином Юрій Колесник може бути ректором ще два терміни.

Нагадаємо, у січні 2023 року у Запоріжжі вибухнув скандал пов'язаний із тим, що студентів медичного університету прифронтового міста змушували виходити на очне навчання. Так, тепер у ЗДМУ припускають, що якщо б їм вдалось це зробити, то більшість викладачів та студентів повернулися до стін університету і тоді була б можливість провести вибори на посаду ректора нового навчального закладу.

Тут варто відзначити, що Юрій Колесник є доволі впливовою фігурою у сфері медичної вищої освіти. Він є головою Ради ректорів при МОЗ України, а також на хорошому рахунку у міністра охорони здоров'я України Віктора Ляшко. А саме МОЗ подало ініціативу до Кабміну щодо об'єднання ВНЗ.

АЛЕ. У самій Верховній Раді є думка, що з часом подібну практики  треба придушити, бо там називають її корупційною. Однака такі ситуації з реорганізації вищих навчальних закладів, коли на місце керівника приходить один з ректорів реорганізованих структур стається вже не вперше в Україні. Щодо цього є відповідний законопроект, який можуть поставити в Раді на порядок денний.

Прибутковість обох ВНЗ

Варто зазначити, що й Запорізький державний медуніверситет, й Запорізька медична академія післядипломної освіти були й є прибутковими навчальними закладами.

Так, за відкритими даними з "Опендатабот" відомо, що за 2020 рік ЗДМУ отримав дохід – в півмільярда гривень ( 511 108 146 грн ) , чистий прибуток у розмірі - 22 млн 277 тисяч 636 гривень. В той же час ЗМАПО за 2020 рік отримало доходів  - 54 886 881 грн і чистого прибутку у розмірі 4 млн 466 тис 408 гривень.

Цікаво, що активів на два ВНЗ майже на 1 млрд: 920 494 609 + 28 682 065 грн. І це по даним на 2020 рік, коли ще не було такої інфляції, як на час повномасштабної війни.

Академія розташована в Дніпровському районі Запоріжжя за адресою - бульвар Вінтера, буд.20. При цьому варто зазначити, що в багатьох лікарнях Запоріжжя також розташовані кафедри академії, де лікарі могли підвищити свою кваліфікацію. Також академія займається підготовкою інтернів.

На зараз працівники обох навчальних закладів ще не розуміють, як буде проходити реорганізація і які із нею будуть зміни. Але документи щодо броні від військової служби, які видають викладачам на пів року, вже почали видавати із печатками нового навчального закладу.

Також є декілька медичних напрямків у закладах, які перетинаються, тому є вірогідність скорочення штату.

Зараз працівникам запропоновано написати заяву для продовження роботи вже у новому ВНЗ і хто таку заяву не напише, то автоматично може залитися без робочого місця.  

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 6387. Теги: ЗГМУ
Поделиться: