У Запоріжжі студентів медуніверситету змушують виходили на очне навчання (фото, відео)

Опубликовано 2023/01/27 - 13:49

В Запорізькому держаному медуніверситеті студентів-магістрів поставили до відома, що з кінця лютого навчання буде в офлайн режимі. При цьому куратори груп заявляють, що якщо студент не буде з’являтися на навчанні, то не отримає диплом і не важливо, знаходиться він на окупованій території чи за кордоном. В той же час, за словами студентів, в укриттях закладу може вміститися лише близько 200 людей. Докладніше – "ЗаБор".

В Запоріжжі розгорається новий скандал пов’язаний із навчанням. Так, у ЗДМУ студентам-магістрам повідомили, що від 26 лютого навчання буде проходити в офлайн форматі.

Магістрів обурила така заява. При цьому, про це повідомили не через деканати чи офіційний сайт, а через кураторів на онлайн-зустрічах. За словами студентів їм ставлять умови, що якщо хтось не з’являється в університеті, то в подальшому не отримає диплом і буде відрахован.

В мережі опублікували відео з однієї з онлайн-зустрічей куратора зі своєю групою. Там викладачка заявляє, що неважливо, де знаходиться студент, на окупованій території чи за кордоном, він має з’являтися на парах.

При цьому варто зазначити, що за нормою Міністерства освіти і науки України "Щодо особливостей організації навчального року 2022/23" заявлено, що саме заклади освіти та їх керівники будуть в першу чергу відповідати за їх безпеку. Однак на відео можна почути, як на запитання студентки "хто буде відповідати за нашу безпеку?", кураторка відповіла "ви самі будете відповідати".

Після того, як ситуація із виходом на очне навчання студентів у прифронтовому Запоріжжі набула розголосу у соцмережах, прес-служба ЗДМУ офіційно прокоментувала її у своєму Фейсбук. Так, там не заявляють про вихід всіх студентів на офлан навчання, а повідомляють про проведення "опитування для формування груп та узгодження розкладу для тих, хто хоче навчатися аудиторно". В той же час формулювання у кураторів груп абсолютно інше.

"Шановні студенти! До усіх деканатів ЗДМУ телефонують студенти та їх батьки з питаннями, чи можна продовжити навчання в аудиторному форматі. Такі ж питання надходять в електронних листах. При цьому наголошується, що більшість медичних університетів України, а також Сумський медичний інститут, який знаходиться у прифронтовій зоні,  ведуть заняття в аудиторіях. Запорізький державний медичний університет має достатні ресурси та умови для безпечного навчання офлайн. Тому зараз проводиться опитування для формування груп та узгодження розкладу для тих, хто хоче навчатися аудиторно. Будь ласка, надайте відповідну інформацію старостам груп", - йдеться в повідомленні.

При цьому, як заявляють в прес-службі, ЗДМУ має достатні ресурси та умови для безпечного навчання офлайн. Однак, як розповіли студенти університету "ЗаБору", в укриттях навчального закладу може розміститися лише близько 200 людей.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 2853. Теги: ЗГМУ
Поделиться: