В Запоріжжі з'явилась інформація про закриття низки шкіл: в чому причини та що насправді відбувається?!

Опубликовано 2024/05/24 - 16:51

З'явилась інформація, що в Запоріжжі влада хоче закрити цілий ряд шкіл, а дітей перевести до інших навчальних закладів. Так, наприклад, батьки гімназії №21 у зверненні, яке надіслали "ЗаБору" заявили, що їх дітей хочуть перевести до школи, яка знаходиться за 2,5 км. В мерії неофіційно розповіли "ЗаБор", що про закриття шкіл не йде мова, наразі вони розглядають питання розподілу дітей по навч.закладах, які мають підготовлені укриття. А голова Запорізької ОВА пояснив, з яких причин це відбувається.

Про закриття шкіл пише "Запорізький центр розслідувань". 

Так, голова ГО "Хочу вчитись!" Катерина Звєрєва отримала звернення батьків шкіл №№ 21, 22, 30, 54. Згідно зі зверненнями, батькам повідомили про закриття цих навчальних закладів. Дітей з них планують перевести до найближчих, більших шкіл. 

"Зокрема, учнів ЗЗСО №30  нібито мають перевести до гімназії №62. Як вказує Катерина Звєрєва, остання і до цього була перевантажена: кількість учнів у ній майже на 100 осіб більша за норму: при вказаній спроможності у 405 учнів вчиться 501. Тепер до них планують додати ще 211 дітей з гімназії № 30. Батьки зі школи №54 у Заводському районі були поінформовані, що їх дітей переводять до гімназії №33. Як ідеться в їх скарзі до ГО “Хочу вчитись!”, таке переформування не дасть учням можливості якісно отримувати знання: укриття 33-ї школи може прийняти лише 124 людини. Навіть зараз, за офіційними даними, у гімназії навчається 376 осіб (на 30 більше за спроможності школи). Новеньких буде ще 296.  Тому під час численних повітряних тривог навчання не зможе продовжуватися у сховищі", - пише ЗЦР.

Батьки учнів гімназії №21 надіслали "ЗаБору" відеозвернення. Там жінка, мати одного зі школярів, розповідає, що дітей їх гімназії хочуть перевести до школи, яка знаходиться за 2,5 км від їх навчального закладу. Вона каже про те, що якщо відновлять офлайн-навчання в школах, то їх дітям треба буде йти до школи близько 30-35 хвилин.

Водночас в мерії "ЗаБору" неофіційно розповіли, що про ліквідацію чи закриття навчальних закладів у Запоріжжі не йде мови. За їх словами, наразі вони обговорюють питання того, що розподілити всіх дітей серед навчальних закладів, у яких є укриття. Все для того, аби з вересня учні могли вийти на офлайн навчання.

Зокрема міська рада Запоріжжя навіть проводить офіційне опитування, де в гугл-формі пропонує запоріжцям писати свої ідеї щодо того, як можна було б збалансувати офлайн-навчання в місті.

"Запорізька міська рада робить все, щоб з 1 вересня діти розпочали офлайн-навчання. Це дуже важливо, адже онлайн-формат триває вже 4,5 роки. Ми ремонтуємо укриття, будуємо нові підземні школи, шукаємо альтернативні укриття. Але є і великі виклики, що постали перед освітньою мережею міста. Це наявність шкіл без укриттів, менша кількість дітей (40 тисяч цьогоріч порівняно з 67 тисячами у 2021 році). Через відтік школярів місто не доотримує державну субвенцію в повному обсязі, що спричиняє необхідність залучати кошти міського бюджету. Цьогоріч це понад 200 мільйонів гривень. Вся команда освітян міста щоденно шукає баланс для запуску шкіл і безпеки дітей, збереження якості освіти", - офіційно заявляє пресслужба міської ради.

Водночас голова Запорізької ОВА Іван Федоров також неофіційно коментував цю інформацію щодо закриття шкіл. За його словами, причина в тому, що в класах недобір учнів, адже багато хто з дітей виїхав Запоріжжя, й щоб компенсувати цей недобір з міського бюджету влада мала б виділити більше ніж 1 мільярд гривень. Саме тому, на сьогодні розглядають питання щодо розподілу учнів.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 3737. Теги: школа
Поделиться: