Запорізька мерія збирається припинити діяльність 10 з 13 позашкільних закладів освіти. Батьки дітей б'ють тривогу і заявлють, що тисячі школярів залишаться без занять в секціях, а батькам доведеться платити набагато більше у приватних закладах, щоб забезпечити дітям дозвілля. Чиновники ж називають це оптимізацію та боротьбою за більш якісну освіту. Докладніше — "ЗаБор".
На сайті Запорізької мерії
Ліквідувати планують наступні позашкільні заклади: Міський палац дитячої та юнацької творчості, Станція юних техніків, Будинок дитячої та юнацької творчості Заводського району, Центр дозвілля дітей та юнацтва Вознесенівського району, Центр творчості дітей та юнацтва Олександрівського району, Центр дитячої та юнацької творчості Дніпровського району, Центр естетичного виховання Хортицького району, Центр по роботі з обдарованою молоддю на базі закладів освіти Шевченківського району, Центр дитячої та юнацької творчості Шевченківського району, Центр науково-технічної творчості молоді «Політ».
Згідно з проектом рішення спочатку на базі «Комунарського районного центру молоді та школярів» планується створити заклад «Міський центр позашкілля». Потім до новоствореного закладу приєднають, як районні центри позашкільної освіти, так і «Міський палац дитячої та юнацької творчості», який, до речі, має значно потужнішу матеріально-технічну базу ніж «Комунарський районний центр молоді та школярів».
Слід зазначити, що деякі інші міські заклади позашкільної освіти, котрі хочуть закрити також мають кращу базу ніж Комунарський центр молоді та школярів.
В мерії подібний крок називають "оптимізацію з метою забезпечити доступність та якість освіти". Проте на практиці тисячі запорізьких школярів можуть залишитися без секцій, де мали змогу займатись за доступними цінами, заявляють батьки.
Так, батьки учнів, громадськість та трудові колективи закладів позашкільної освіти Запорізької міської ради написали колективне звернення на Офіс Президента України, Верховну Раду, Комітет ВР з питань освіти, науки та інновацій, Міносвіти.
Заявляють вони у зверненні наступне:
Як розповідають депутати з міськради, які підтримують оптимізацію, деякі центри взагалі перешли на онлайн-роботу і вони взагалі пропонують перенести ці гуртки у школи.
Директора центрів, з якими поспілкувався "ЗаБор", розповідають, що дійсно реформування центрів потрібне, але зовсім не так, як це робить мерія. Адже при розробці своєї програми оптимізації вони не залучили жодного спеціаліста позашкільної освіти.
А ось що пише президент Міжнародної асоціації позашкільної освіти України Ольга Биковська.
Питання оптимізації розглядали й на комісії в мерії і депутатська комісія не підтримала цього проекту, відправив його на дороботку, але за попередньою інформацією, його все одного збираються винести на наступну сесію міськради.