В Запоріжжі з жінки взяли 11 тисяч гривень, щоб встановити призму з ім'ям її загиблого чоловіка військового (відео)

Опубликовано 2024/02/26 - 12:09

На Алеї Героїв в центрі Запоріжжя на вихідних встановили нові 20 призм з іменами загиблих військових. Як розповіла жінка, одного з загиблих бійців, їй відмовили у встановленні призми, однак коли вона запропонувала сама за неї заплатити, то погодились. Таким чином жінці довелось заплатити 11 тисяч гривень. Декілька читачок "ЗаБору" повідомляють, що їх сім'ї також платили таку ж суму, але для того аби не чекати черги на встановлення призми. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, "ЗаБор" писав, що 24 лютого, в другі роковини початку повномасштабного вторгнення рф, в центрі Запоріжжя вшанували пам'ять загиблих запорізьких героїв. Тоді було відкрито, ще 20 нових призм з іменами українських військових.

Так, стало відомо, що дружині українського військового Юрія Дєдушева, який загинув на фронті, довелось заплатити свої кошти, щоб призму з ім'ям її чоловіка встановили на Алеї Герої.

Як розповіла Олександра Дєдушева, не дивлячись на те, що були зібрані всі документ, їй спочатку відмовили у встановлення призми з ім'ям чоловіка. Аргументували це тим, що фінансування немає. Однак коли вона сама запропонувала заплатити за це власні гроші - то погодилися. Історією жінки поділився журналіст В'ячеслав Твердохліб.

"Близько 2 місяці ми добивались встановлення вшанування пам'яті цією призмою. Сварились з усією спільнотою [...] Мене ганяли з одного місця в інше. Коли вже були написані заяви, документи ці всі є. Потім, коли я зателефонувала, мені сказали, що взагалі не будуть встановлювати призму, тому що немає фінансування. Я їм кажу добре давайте я за власні кошти поставлю, місяць потому вони мені сказали, що цього не можна робити. А потім сказали, ставте. Дали номер телефону, я зателефонувала, мені сказали суму. Щоб ви розуміли, у вівторок мені сказали суму й якщо оплачуєте, то в кінці тижня вже буде зроблено. І вчора (23 лютого - ред.), її вже встановили. Я оплатила 11 тисяч. Після встановлення мені подзвонили й сказали, приїжджайте на відкриття", - розповіла жінка.

Вона також розповіла, що вона сама з Запоріжжя, однак після одруження з Юрієм виїхала проживати в село Юр'ївка Бердянського району. Вони пів року прожили в окупації, а після виїхали до Запоріжжя. Після того, як вони прибули до обласного центру, її чоловік повернувся у свою частину, в складі якої був раніше й воював в АТО/ООС. В них залишилось двоє синів - 6 та 9 років.

Деякі в мережі припускають, що жінці могли відмовити у встановленні призми через те, що її чоловік не з Запоріжжя, а з Бердянського району. Однак підтвердження цьому немає, й сама Олександра у своїй розповіді цього не вказує.

Одна з читачок "ЗаБору" в коментарях розповіла, що її сім'я також заплатила 11 тисяч за встановлення призми вшанування пам'яті. Однак, за її словами, гроші заплатили для того, щоб не чекати черги на встановлення, адже черга в близько 300 осіб. Інша читачка також повідомила, що її вітчим заплатив 11 тисяч, аби призму з ім'ям його сина встановили без черги.

Тут варто зазначити, що "Алея Героїв" - проєкт, ініційований міською владою. Перші призми в Запоріжжі були встановлені влітку 2023 року. Як повідомляє міська влада, гроші на виготовлення призм не виділяються з міського бюджету, їх виготовляють та встановлюють за підтримки меценатів, спонсорів. 

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 10522. Теги: Алея Героїв военные память
Поделиться: