В Запоріжжі розробили 6 черг для графіків відключень на випадок масованих обстрілів енергетики: подробиці

Опубликовано 2024/04/16 - 13:11

На Запоріжжі розробляють різні графіки відключень для того, аби мінімізувати участь населення в них. За даними обленерго, Запорізька область наразі єдина в Україні, яка у випадку відключень не залучає в них населення та критичну, соціальну інфраструктуру. В разі сильних руйнувань від обстрілів й залучення населення розробили відключення не в 3 черги, як минулого року, а одразу в 6. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, від початку березня 2024 року російські війська почали завдавати масованих ракетних ударів по енергоінфраструктури України. В Запоріжжі, зокрема, було сильно пошкоджено Дніпровську ГЕС. Також в області не раз застосовували графіки відключень, однак лише для великих промислових об'єктів.

Сьогодні, 16 квітня, гендиректор "Запоріжжяобленерго" Михайло Гаврилов провів брифінг. Там він повідомив, що вони наразі розробляють відповідні графіки аварійних, спеціальних та погодинних відключень, щоб бути готовими до відповідних команд з боку диспетчерського центру "Укренерго". За його словами, Запорізька область наразі єдина в Україні, де під час введення графіків відключення не залучають населення та критичну інфраструктуру.

Гаврилов зазначив, що на випадок масованих обстрілів та необхідності запровадження графіків відключення й для населення вони розробили більшу кількість черг. Так, минулого року відключення проходили у 3 черги, натомість зараз обленерго розробили одразу 6 черг на такий випадок.

"Вони (графіки відключень - ред.) погоджені та розроблені таким чином, щоб мінімізувати навантаження та участь населення і соціально важливих об’єктів. Як приклад, у графіках аварійних відключених і графіках спеціальних відключених ми, мабуть, єдина область, яка не застосовує в них населення та критичну, соціальну інфраструктуру. Тобто вони розповсюджуються тільки для промислових споживачів.

В графіках погодинних відключень вже присутнє населення та інші об’єкти, але на цей рік ми збільшили кількість черг. Якщо торік було три черги, то на цей рік ми запланували 6 черг і так ми зменшуємо участь кожного споживача. Вони будуть застосовані лише в тому випадку, якщо виникне критична необхідність", - розповів на брифінгу гендиректор.

Варто зазначити, що не дивлячись на те, що графіків відключення в Запоріжжі немає, щодня обленерго вимикає світло у цілої низки споживачів. Причиною тому називають - плановий ремонт електрообладнання.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 1104. Теги: электричество
Поделиться: