В Запоріжжі проти голів обласної та міської Держпродспоживслужби порушили кримінальне провадження

Опубликовано 2023/05/24 - 13:06

В Запорізькій прокуратурі повідомили, що розглянули данні про звинувачення у корупційній діяльності очільника Держпродспоживслужби Владислава Катченка та голови міської служби Олексія Латишева, а також інші факти, що надійшли до офісу Генпрокурора, та відкрили кримінальне провадження. Тепер їм загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, раніше "ЗаБор" повідомляв, що керівництво Запорізької Держпродспоживслужби звинувачують у корупції. За даними, їх звинувачують у тому, що вони  створили корупційну схему за якою мають отримувати "данину" з компаній-експортерів, а також підприємців малого та середнього бізнесу. Також, під тиском перебувають працівники місцевих держлабораторій, ринків та інших підпорядкованих інстанцій, яким за відмови від участі в корупції загрожує звільнення. 

Кримінальне провадження проти двох посадовців відкрили за частиною 3 статті 368 КК України "Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою". В разі доведення провини, посадовцям загрожує  позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

При цьому варто зазначити, що заборону обіймати керівні посади в органах влади голова ДПСС Владислав Катченко, вже отримував.

Так, у квітні 2015 року він потрапив під закон "Про очищення влади", який, крім іншого, забороняє люстрованим особам обіймати посади в органах влади протягом 10 років. За цей час він не раз намагався повернутись на посаду голови Державної податкової у Новокадоцькому районі міста Дніпра. А також намагався добитись видалення інформації про себе з Єдиного держреєстру осіб, по відношенню яких застосовані положення Закону України "Про очищення влади" і навіть відшкодувати собі середній заробіток за час вимушеної "відпустки" у розмірі 50 тисяч гривень.

У Запоріжжі Катченко став відомий через славнозвісну декларацію, в якій оприлюднив свої доходи, які в десятки разів перевищували офіційну зарплатню.

Щож стосується голови управління Держпродспоживслужби міста Запоріжжя Олексія Латишева, то він раніше працював у Департаменті стратегічних розслідувань Нацполіції України, де мав вести боротьбу з організованою злочинністю.

Наразі за відкритим кримінальним провадженням триває розслідування. Факти незаконної діяльності Катченко та Латишева, а також інших причетних перевіряють правоохоронні органи.

Просмотров: 730. Теги:
Поделиться: