Керівництво Запорізької Держпродспоживслужби звинувачують у корупції (документ)

Опубликовано 2023/05/07 - 13:31

На адресу очільників Головного управління Держпродспоживслужби у Запорізькій області лунають звинувачення одразу від двох відомих компаній.  На їх підтримку висловлюється також запорізький бізнес-союз "Порада", який вимагає реакції від голови Запорізької військової адміністрації. Також письмо з заявами підприємців направлено до голови ОП, НАБУ та прем’єр-міністра України. 

Представники запорізького бізнес-союзу "Порада" і цілий ряд підприємців звинуватили очільника Головного управління Держпродспоживслужби у Запорізькій області Владислава Катченко та його колегу, Олексій Латишев (голову вже міського управління тієї ж інстанції) в організації схеми по принципу:  Хочеш експортувати? Плати! 

За кожну вантажівку товару, яку представники бізнесу хочуть вивезти до інших країн, чиновники вимагають 500 доларів. Така ціна дозвільного документа.  Про це розповіли одразу дві потужні компанії-експортери - "Альбакор" та "Компанія Стінгрей" ("відомий бренд Veladis").

За словами підприємців, проблеми почались ще у 2022, коли Латишев та Катченко зайняли свої нинішні посади. Історія продовжується і нині.

Підприємці навідріз відмовляються брати участь в сумнівних схемах. Більше того, вони вже написали спільного листа до керівника ОП Андрія Єрмака, Семена Кривоноса, який очолює НАБУ, бізнес-омбудсмена України, та до Голови Запорізької області Юрія Малашко. Кажуть, що сподіваються на те, що справу не будуть замовчувати, а чиновників притягнуть до відповідальності за зловживання службовими обов’язками. Особливо у такий непростий для країни час.

Свої звернення до голови Держпродспоживслужби України написали і працівники запорізького Критого ринку - ті, хто там торгують, і навіть адміністрація. Вони також, за інформацією бізнес-союзу "Порада", зіткнулись із бажанням високопосадовця із Держпродспоживслужби організувати незаконні "побори".

Окрім цього, за даними бізнес-союзу, до "корупційної співпраці" Катченко схиляв працівників Запорізької регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Лаборантам і ветеринарам також було наказано "брати плату" за дозвільні документи, якщо ж колеги відмовляли - їх чекало звільнення або навіть погрози, повідомляється в листі до голови ОП, голови НАБУ та прем’єр-міністра. 

Сам же Катченко коментувати справу відмовляється, власне, як і Латишев, який намагається відсторонитись від розголосу.

Проте відповідні заяви вже написані та опубліковані. Запорізькі підприємці кажуть, що зроблять все можливе, аби протистояти тиску, зберегти чесне ім’я та робочі місця у прифронтовому регіоні. Наразі ж, вимушено оформлюють дозвільні документи в інших регіонах країни, аби не бути під корупційним тиском. 

Просмотров: 1748. Теги:
Поделиться: