Цього тижня міська рада Запоріжжя спрямувала понад 33 млн гривень державної субвенції на закупівлю 4-х будинків сімейного типу, де зможуть проживати діти-сироти. Так, відомий запорізький журналіст та волонтер у розкритикував ініціативу місцевої влади. Він наголосив на тому, що в час, коли Запоріжжя потерпає майже від щоденних обстрілів російськими КАБ цей проєкт недоцільний. Також він зазначав, що ціна на один будинок є завищеною. Докладніше - "ЗаБор".
Про виділення коштів на такий проєкт
"В нашій громаді проживають внутрішньопереміщені особи евакуйовані з Оріхівського, з Пологівського району Водночас ці родини проживають тут, ростять своїх дітей тут, опікуються дітьми з інвалідністю І так важливо зараз їх підтримувати І завдяки державній субвенції ми можемо придбати такі будинки для цих родин Сьогодні ми розподіляли державну субвенцію і маємо можливість виділити понад 33 мільйони гривень для того, щоб три родини були зі своїми будинками. Для того, щоб понад 30 діток були з мамою та татом.І також думаємо над створенням власного дитячого будинку сімейного типу Запорізької міської територіальної громади Це важливо, про це треба говорити й це треба робити. Тому що зараз в умовах воєнного стану ми не можемо бути певні в інституційних формах виховання І якщо обирати між родиною та інституційною", - зазначила очільниця мерії у своєму відеозверненні.
Як
На таку ініціативу від місцевої влади Запоріжжя
Також він відзначив, що, згідно з розподілом загальної виділеної суми, ціна на один такий будинок виходить аж 11 мільйонів гривень, що є завищеною вартістю.
"У мене ця новина, м'яко кажучи, викликала подив:
- як ці дії узгоджуються із забезпеченням безпеки дітей, з урахуванням того, що в останній місяць практично щодня завдаються удари по місту не лише ракетами, а й керованими авіаційними бомбами КАБ?
- навіть з урахуванням будівництва у Запоріжжі підземних шкіл та притулків, де проходять заняття – забезпечити нормальне навчання дітей буде складно, значна частина навчання проходить онлайн. Та й окрім навчання під землею, є ще дорога дитини до школи та назад, а також на гуртки тощо. Як можна забезпечити безпеку у цьому випадку?
- з урахуванням падіння цін на житло у Запоріжжі після інтенсифікації ударів, сума в 11 млн за один будинок мені видається значно завищеною;
- чому місцева влада облаштовує житло для сімей у прифронтовому місті, але не надає жодної, навіть мізерної підтримки тим сім'ям переселенців із Запоріжжя та області, які вивезли дітей у безпечніші регіони на заході країни? (а це десятки сімей!)
Загалом я бачу ще один прояв нелогічної державної політики у соціальній сфері – зробити дорогий показовий проект для малої частини сімей (а в цьому випадку ще й ризикуючи життям дітей). При цьому проігнорувати потреби десятків інших аналогічних прийомних сімей переселенців, діючи у стилі – "виїхали – нехай самі викручуються як можуть", - написав Павлов у своєму пості в соцмережі.
При цьому, варто зазначити, що в коментарях під постом в.о.мера Регіни Харченко та Альберта Павлова користувачі мережі розділились у думках. Так, одні підтримують проєкт міської влади, а от інші навпаки кажуть, що виділення такої суми коштів може призвести до чергових корупційних скандалів і т.д.
Нагадаємо, що майже кожне будівництво підземної школи супроводжується скандалом, у зв'язку з тендерами.